НЕПРАВДА: Фото потужних вибухів у тимчасово окупованій Горлівці 24 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Фото потужних вибухів у тимчасово окупованій Горлівці 24 травня 2022 року

14 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1300

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 24 травня 2022 року у мережі поширюють фото, де начебто зображена серія потужних вибухів у Горлівці, Донецька область, які стались 24 травня 2022 року. Стверджують, що кілька гучних вибухів відбулося на заводі «Енергомаш». Також додають, що внаслідок вибухів загинули 12 російських військовослужбовців та знищені зенітно-ракетні комплекси «Оса-АКМ» і боєприпаси до них. 24 травня 2022 року окупаційна влада «ДНР» повідомила про обстріл Горлівки нібито зі сторони ЗСУ. 

Однак на фото зображені антитерористичні навчання 24 листопада 2011 року в Пакистані.

Скриншот публікації

Зворотний пошук зображень у TinEye показав, на фото зображені вибухи під час антитерористичних навчань в Пакистані. Фото зроблене 24 листопада 2011 року в Джелумі (місто у північній частині пакистанської провінції Пенджаб), протягом спільних пакистансько-китайських антитерористичних навчань.

Результат пошуку зображення у TinEye 

Зверніть увагу! Текст новини написаний емоційно, з поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної «к» в тексті використана латинська «k» у слові «Ш оk») та помилками у написанні слів (те ж саме слово «Ш ok»). Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Вибухи на заводі «Енергомаш» сталися 28 листопада 2020 року. Тоді в результаті вибухів загинуло 12 військових ЗС РФ та були знищені зенітно-ракетні комплекси «Оса-АКМ» і боєприпаси до них. Про це розповів журналіст Андрій Цаплієнко у своєму телеграм-каналі. 

Скриншот допису Андрія Цаплієнка

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний