НЕПРАВДА: Фото сміття, яке залишили після фестивалю Гластонбері в червні 2022 року

НЕПРАВДА: Фото сміття, яке залишили після фестивалю Гластонбері в червні 2022 року

24 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
592

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 26 червня 2022 року в мережі поширюють фото зі сміттям, яке нібито залишили відвідувачі фестивалю Гластонбері, де виступала екоактивістка Грета Тунберг. Однак насправді ці фото зробили не на фестивалі Гластонбері 22-26 червня 2022 року.

Скриншот публікації

25 червня 2022 року шведська  екоактивістка Грета Тунберг виступила з промовою на британському фестивалі Гластонбері. Про це повідомили низка ЗМІ та організатори фестивалю

Скриншот публікації у твіттері

Зворотний пошук фото в TinEye показав, що одну зі світлин зі сміттям поширюють щонайменше з червня 2016 року. Це зображення є на фотостоці Alamy. У підписі вказано: «Сміття перед сценою Pyramid Stage після фестивалю Гластонбері на фермі Worthy Farm у Сомерсеті». Дата публікації 27 червня 2016 року. 

Скриншот пошуку в TinEye

Пошук іншого зображення зі сміттям у TinEye показав, що фото зробили на німецькому фестивалі Rock’N’Heim Camp в серпні 2013 року. 

Скриншот пошуку в TinEye

27 червня 2022 року на офіційній сторінці Гластонбері у твіттері розмістили фото прибраної від сміття території після фестивалю, що проходив з 22 по 26 червня 2022 року. Для прискорення прибирання організатори фестивалю залучили 1300 волонтерів. Також на заході діють обмеження щодо відходів: наприклад, із 2019 року відвідувачі фестивалю не можуть придбати одноразові пластикові пляшки на його території.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний