НЕПРАВДА: Фото та відео випуску ракет росії по власній території 17 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Фото та відео випуску ракет росії по власній території 17 травня 2022 року

30 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1448

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 17 травня 2022 мережі поширюють 2 фото та відео, на яких нібито зображений запуск росією ракет по власній території. Також наводять допис Антона Геращенко, де нібито зображено запуск цих ракет. Однак на першому фото зображена модель ракети R-37, на другому запуск української ракети “Нептун”, а на відео йдеться про обстріл території України росією.

Скриншот публікації

Зворотний пошук зображення у TinEye показав, що перше фото поширюється у мережі щонайменше з 2014 року. 14 грудня 2014 року у соціальній мережі Deviantart опублікували модель авіаційної ракети R-37. 

Результати пошуку першого фото у TinEye 

Зворотний пошук другого зображення у TinEye показав, що на фото зображено перший запуск української ракети «Нептун» 30 січня 2018 року під час випробувань.

Результати пошуку другого фото у TinEye 

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» в тексті використана латинська «u» у словах «вuпустuла», «залиաили»). Також замість кириличної «к» використовують латинську «k» («наляkані»). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Автори публікацій поширюють відео від Радіо Свобода, у якому йдеться про те, що росія відкрила вогонь по Україні зі своєї території. Відео опублікували 26 серпня 2018 року, тому воно жодним чином не пов’язано з повномасштабним російським вторгненням в Україну. 

Також у публікаціях посилаються на допис Антона Геращенка, де нібито зображений запуск ракет росії по власній території. Однак у дописі за 14 квітня 2022 року йдеться про те, що у селищі Климово Брянської області «щось впало та загорілося». За словами Геращенка, ФСБ росії звинуватило Україну в обстрілі прикордонного пункту. 

17 травня Державна прикордонна служба України (ДПСУ) повідомило про те, що зафіксовано два випадки обстрілу окупантами території росії. Того ж дня губернатор Бєлгородської області росії В’ячеслав Гладков натомість заявив, що село Безімено нібито обстріляли з території України. Проте жодних підтверджень причетності України до цих обстрілів немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний