НЕПРАВДА: Фото удару важкими бомбами на «Азовсталь» у Маріуполі

НЕПРАВДА: Фото удару важкими бомбами на «Азовсталь» у Маріуполі

20 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1149

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено те, як російські окупанти скинули важкі бомби на “Азовсталь” у Маріуполі.

Скриншот допису

Однак на фото зображено аварію на японській АЕС “Фукусіма-1”.

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної “и” у тексті використана латинська «u» у словах “скuдати” та “бомбu”). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на Телеграм-канал, де нібито опубліковане відео з місця подій. Однак посилання веде не на конкретний допис, а закритий Телеграм-канал з новинами. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на Телеграм-каналі оманливими шляхом.

За допомогою зворотного пошуку у Google Images ми знайшли публікацію з поширеним фото, у якій йдеться про аварію на АЕС “Фукусіма-1”. Вона сталася 11 березня 2011 року та виникла через потужний землетрус.

Хвилі цунамі пошкодили резервні генератори на АЕС “Фукусіма-Даїчі”. Три реактори, які працювали, успішно зупинили. Утім, через втрату потужності в кожному з реакторів вийшли з ладу системи охолодження. 

Унаслідок накопичення стисненого газоподібного водню у зовнішній захисній оболонці першого (12 березня) і третього (14 березня) реакторів відбулися вибухи. 15 березня відбувся третій вибух навколо другого реактору. Через підвищення температури відпрацьованих паливних стрижнів у четвертому реакторі стався вибух та загорання, що призвело до викиду більш високих рівнів радіації зі станції. 

19 квітня 2022 року заступник командира полку «Азов» Святослав «Калина» Паламар повідомив, що на завод “Азовсталь” у Маріуполі окупанти скинули надпотужні бомби. Повідомивши цю інформацію, автор допису використав хибне фото на ньому зображено аварію на АЕС “Фукусіма-1”, а не завод “Азовсталь”.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний