НЕПРАВДА: Фото відбиття ЗСУ атак росіян під Харковом 17 травня 2022 року — штаб ООС

НЕПРАВДА: Фото відбиття ЗСУ атак росіян під Харковом 17 травня 2022 року — штаб ООС

21 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
695

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 17 травня 2022 року в мережі поширюють фото, на якому нібито зображене відбиття ЗСУ 14 атак росіян під Харковом. Стверджують, що напередодні реактивним вогнем 81-ї окрема аеромобільна бригада під Харковом знищила 5 російських танків, 10 броньованих одиниць техніки та близько 100 окупантів. Однак насправді на фото — салют на честь визволення Будапешту від німецько-фашистських загарбників у Москві 13 лютого 2020 року.

Скриншот публікації

Оскільки Google Images не показав відповідні результати пошуку, ми вирішили знайти фото через заблокований в Україні російський портал Yandex Images. Результати пошуку показують, що на фото зображений святковий салют на честь визволення Будапешту від німецько-фашистських загарбників у Москві 13 лютого 2020 року. 

Результати пошуку в Yandex Images 

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» в тексті використана латинська «u» у словах «кuдaють», «наաuмu», «відбuтօ» тощо). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковане відео з місця подій. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на телеграм-каналі оманливими шляхом.

17 квітня 2022 року голова Харківської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що 81-ї окрема аеромобільна бригада під Харковом знищила 5 російських танків, 10 броньованих одиниць техніки та близько сотні окупантів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний