НЕПРАВДА: Фото військового ЗСУ, якого вбили після проникнення на територію Бєлгородської області

НЕПРАВДА: Фото військового ЗСУ, якого вбили після проникнення на територію Бєлгородської області

30 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
574

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото загиблого чоловіка на ім’я Максим, який, за словами авторів допису, був військовослужбовцем ЗСУ та 22 травня 2023 року проникнув на територію Бєлгородської області.

Утім, це неправда.

За ключовими словами ми знайшли статтю із фото цього чоловіка. На російському сайті «Мой Каменск-Уральский» вказано, що загиблий Максим Білевич насправді був найманцем російської приватної військової компанії «Вагнер» та внаслідок поранення загинув під час боїв під Бахмутом. У мерії міста розповіли, що він добровольцем пішов на війну в Україну та був навідником на самохідній гаубиці. 

1. Фото, яке поширили у мережі; 2. фото Максима Білевича з російського новинного сайту

Ми знайшли сторінку Максима Білевича у забороненій в Україні соціальній мережі «Вконтакте». Останній пост на сторінці датований жовтнем 2016 року. Проте у друзях ми знайшли Катерину Верєіну, у дівоцтві Білевіч, яка ймовірно є сестрою військового. 

21 травня Катерина опублікувала фото Максима Білевича, у підписі було вказано, що він загинув. Жінка додала сімейне фото, на якому Максим сидить поряд із батьками, сестрою та племінницями. Верєіна також написала, що прощання з Білевичем заплановане на 25 травня, його поховають у селі Колчедан.

Допис на сторінці Катерини Веєріної у «Вконтакте»

На сторінці «Информационный Каменск» також вказано, що раніше Максим працював токарем, і «його знала вся Красногорка» (село у Свердловській області). Найманець нагороджений медаллю «За відвагу» та чорним хрестом ПВК «Вагнер». Цю новину також опублікували кілька місцевих російських медіа та телеграм-каналів

Примітно, що ресурси, які поширили фейк, нібито Максим — український військовослужбовець, невдовзі видалили ці повідомлення без жодного пояснення. Так, допис зник із телеграм-каналів «Украина.ру», «Военный осведомитель», водяний знак якого міститься на фото з Білевичем, але цього поста немає на каналі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний