НЕПРАВДА: Фото вибухів на складі піротехніки в центрі Москви

НЕПРАВДА: Фото вибухів на складі піротехніки в центрі Москви

21 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1168

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 16 квітня 2022 року в мережі поширюють фото, на якому нібито зображені вибухи в центрі Москви. Стверджують, що вибухи сталися на складі піротехніки, а під час них лунали сирени. Внаслідок вибухів нібито почалася пожежа, яка перекинулася на сусідню будівлю. Однак насправді на фото — вибухи внаслідок пожежі на складі з газовими балонами в Москві у 2020 році. 

Скриншот публікації

Зворотний пошук зображення у Google Images показав, що на фото зображені вибухи внаслідок пожежі на складі з газовими балонами в Москві 2 листопада 2020 року. 

Результати пошуку у Google Images 

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» в тексті використана латинська «u» у словах «BuбуXu»). Сам текст емоційний. Також у тексті замінили літеру «о» на нуль («0») у словах «Р0сіяни», «Прям0», «п0чалася» та «п0жежа». Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковане відео з місця подій. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на телеграм-каналі оманливими шляхом.

Автор публікації також публікує два відео, на яких ймовірно зображена пожежа на піротехнічному складі у Москві і стверджує, що це відбулося 16 квітня 2022 року (станом на дату публікації). Однак у відео вказана інша дата публікації — 19 червня 2021 року. В той день на набережній річки Москви сталася пожежа на складі піротехніки, внаслідок якої пролунали вибухи. Зазначено, що житлових будинків поблизу не було. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний