НЕПРАВДА: Фото вибухів у Чорнобаївці 2 та 13 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Фото вибухів у Чорнобаївці 2 та 13 травня 2022 року

27 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1006

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють 2 фото, на яких нібито зображено вибух у Чорнобаївці 2 травня 2022 року. У деяких публікаціях з першим фото стверджують, що зображений вибух у Чорнобаївці стався 13 травня 2022 року. Однак на першому фото зображені вибухи транспорту, який належить силам, лояльним лівійському лідеру Муаммару Каддафі, 20 березня 2011 року. На другому фото — тестування найпотужнішої неядерної бомби в Росії 11 вересня 2007 року.

Скриншоти публікацій

Оскільки Google Images не показав відповідні результати пошуку, ми вирішили знайти фото через заблокований в Україні російський портал Yandex Images. Результати пошуку показують, що на першому фото зображено тестування найпотужнішої неядерної бомби в Росії 11 вересня 2007 року. 

Результати пошуку першого зображення у Yandex Images 

Результати пошуку показують, що на другому фото зображені вибухи транспорту, який належить силам, лояльним лівійському лідеру Муаммару Каддафі, 20 березня 2011 року. Фото вибуху належить Reuters. Машини вибухнули внаслідок авіаудару сил коаліції вздовж дороги між Бенгазі та Адждабією.

Результати пошуку другого зображення у Yandex Images

У дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковане відео з місця подій. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на телеграм-каналі оманливими шляхом.

2 травня 2022 року ЗСУ знищили черговий склад боєприпасів російських окупантів у Чорнобаївці. 13 травня 2022 року скупчення техніки окупантів та склади у Чорнобаївці знищили у 19-ий раз.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний