НЕПРАВДА: Фото з наслідками обстрілів складів з озброєнням в Одесі 8 травня

НЕПРАВДА: Фото з наслідками обстрілів складів з озброєнням в Одесі 8 травня

23 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
182

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито з наслідками обстрілів складів з озброєнням в Одесі 8 травня.

Однак це — неправда. На фото наслідки обстрілів складів із гуманітарною допомогою Українського Червоного Хреста.

Скриншот допису

У ніч на 8 травня росія завдала ударів по складу одного з продовольчих підприємств і по рекреаційній зоні на чорноморському узбережжі в Одесі, про це повідомили в ОК «Південь» та опублікували фото, якими російські телеграм-канали ілюструють нібито обстріли складів із боєприпасами.

Пізніше стало відомо, що склад, який постраждав в Одесі, належав Товариству Червоного Хреста України. На складі знаходилася гуманітарна допомога.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні опублікував фото з наслідками обстрілу, на них видно, що перекриття зруйнованого приміщення такі ж, як і на фото ОК «Південь».

Фото МКЧХ в Україні та ОК «Південь»  

Також в Головному управлінні ДСНС України в Одеській області опублікували відео ліквідації наслідків ракетного удару. Якби це був склад боєприпасів, на відео було б чутно звуки вторинної детонації, а пожежників не допустили б одразу на місце удару через загрозу життю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний