НЕПРАВДА: Фото збиття російського літака Су-34 у Харківській області

НЕПРАВДА: Фото збиття російського літака Су-34 у Харківській області

26 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1365

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото збиття ЗСУ літака військово-повітряних сил рф (впс рф) Су-34 у Харківській області. Новину опублікували 19 травня 2022 року. У публікаціях вказують, що про це повідомив офіцер 95-ої бригади Юрій Кравченко. Пояснюємо, що не так.

Скриншот публікації

Зворотний пошук по фото в Google показує, що видання gazeta.ua використало це фото для ілюстрації новини про збиття російського Су-34 поблизу Ірпеня в березні 2022 року. У публікації зазначено, що фото ілюстративне. Воно не зроблене на місці подій і не повʼязане із збиттям Су-34. 

Зворотний пошук в TinEye показує, що фото поширювали у мережі ще в 2021 році, утім неможливо встановити, де воно зроблене. Ми вирішили знайти відео через заблокований в Україні російський портал Yandex Images. Результати пошуку показують, що фото публікували у мережі російські ЗМІ ще в 2018 році. У підписі до фото вказано, що це винищувач Су-30СМ під час виступу пілотажної групи “Русские витязи”  в рамках форуму «Армія-2017» на аеродромі Кубінка 27 серпня 2017 року. Авторка фото — Марина Лисцева, джерело — ТАСС. У серпні 2017 року на аеродромі Кубінка справді проводили форум, де виступала пілотажна група “Русские витязи”. 

Це ж фото у 2018 році як ілюстративне використали журналісти Крим.Реалії, авторкою фото також вказали Марину Лисцеву, джерело — ТАСС.

Увечері 18 травня 2022 року про збиття Су-34 під Купʼянськом у Харківській області повідомляв офіцер 95-ої бригади, його звати Юрій Кочевенко, а не Юрій Кравченко.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний