НЕПРАВДА: Фото зруйнованого мосту поблизу Мелітополя 13 травня 2022 року

НЕПРАВДА: Фото зруйнованого мосту поблизу Мелітополя 13 травня 2022 року

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
2268

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито підірваного мосту поблизу Мелітополя у травні 2022 року. Однак фото, яке використовують у дописах, не пов’язане з подіями 2022 року.

Скриншот публікації

Зворотний пошук по фото в Google показує, що воно з’явилось у мережі ще в 2014 році. 23 грудня 2014 року невідомі підірвали залізничний міст у Маріуполі, саме ця подія зображена на фото, які поширюють зараз. 

Фото підірваного мосту в Маріуполі, джерело — УНІАН з посиланням на 0629.com.ua

28 квітня 2022 року Генштаб ЗСУ повідомив, що група Руху опору ССпО ЗСУ підірвала міст з окупованого Криму до Мелітополя.

Фото зруйнованого мосту

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

МАНІПУЛЯЦІЯ: На Дніпропетровщині зводять фортифікації, бо Україна збирається відступати

30 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
35

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що українська влада будує фортифікаційні споруди в Дніпропетровської області. Пропагандисти стверджують, що побудова фортифікацій означає прокладання нових кордонів України, які президент Зеленський бачить у Дніпропетровській області.

Утім, це — маніпуляція. Фортифікації призначені для запобігання потенційному просуванню ворога, а офіційною метою України залишається вихід на міжнародно визнані кордони 1991 року.

Скриншот допису

Про значне посилення оборонних споруд президент Зеленський заявив наприкінці листопада 2023 року, коли стало зрозуміло, що Україна переходить від наступальних дій до оборони: «На всіх основних напрямках, де потрібно посилитись, прискоритись з будівництвом споруд. Звичайно, це передусім Авдіївський, Мар’їнський та інші напрямки на Донеччині максимум уваги. Харківщина це Куп’янський напрямок, також оборонна лінія Купʼянськ Лиман. І вся Харківщина, і Сумщина, і Чернігівщина, і Київська, і Рівненська область, Волинь. І також південь Херсонська область». Таким чином, із грудня 2023 року триває масштабне будівництво оборонних рубежів у всіх прикордонних областях, зокрема на Дніпропетровщині. Причому факт активної підготовки фортифікаційних ліній підтверджує не лише українська влада — про це кажуть і незалежні джерела. Наприклад, Тарас Чмут, керівник фонду «Повернись живим», або Майкл Кофман, американський аналітик, який відвідував лінію фронту в Україні. 

Утім, не передбачається, що фортифікації стануть новим державним кордоном — вони призначені виключно для сповільнення та зупинки потенційного просування російських військ і посилення захисту областей від ворога. З початку 2024 року військово-політичне керівництво України повідомляє про ймовірний російський наступ у травні-червні цього року. Укріплення вздовж всієї лінії фронту необхідні для ведення Україною успішної оборонної операції. «Мета нашої операції — виснажити противника, завдати йому максимальних втрат, використовуючи наші укріплення, наші переваги в технічному плані, в плані безпілотної авіації, РЕБ, утримування підготовлених рубежів оборони», стверджує главком ЗСУ Олександр Сирський.

До того ж оборонні фортифікації не є однією суцільною лінією, що може демаркувати кордон. Це великий комплекс різних споруд, який складається з трьох окремих ліній. Перша лінія розташована найближче до лінії бойового зіткнення. Її призначення — зупинити або сповільнити можливий наступ ворога. Друга лінія зводиться для відступу на новий рубіж у разі необхідності, а третя — тилова. Вона має забезпечити всім необхідним дві перші. «Немає такого поняття, якою між ними має бути відстань. Усі ці лінії мають бути вписані в місцевий ландшафт, в місцеву забудову і так далі. Тому немає нормативу, на скільки треба відступати. Масштаб, про який ми говоримо, – це десятки кілометрів. Тобто, грубо кажучи, друга лінія може бути розташована в двадцяти-тридцяти за першою, а третя умовно в десяти-двадцяти за нею. Але це узагальнення, в межах кожного району буде по-різному», — пояснює Євген Дикий, ветеран АТО та екскомандир роти батальйону «Айдар». 

Бачення президентом Зеленським перемоги залишається незмінним — метою України є вихід на міжнародно визнані кордони 1991 року. Так, під час пресконференції за підсумками року у грудні 2023 року президент заявив, що стратегічна мета повернення Україною всіх її територій залишається незмінною. Також відновлення територіальної цілісності України входить до Української формули миру.

Крім цього, це консолідована позиція суспільства. Зокрема, всеукраїнське опитування Соціологічної групи «Рейтинг», проведене в кінці лютого 2024 року показало, що абсолютна більшість українців, 88%, вірить у те, що Україна переможе росію у війні, а 45% опитаних переконані, що в результаті закінчення війни Україна поверне всі тимчасово окуповані території та вийде на міжнародно визнані кордони 1991 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний