НЕПРАВДА: Французьке видання Charlie Hebdo випустило обкладинку з французьким військовим у вигляді мерця

НЕПРАВДА: Французьке видання Charlie Hebdo випустило обкладинку з французьким військовим у вигляді мерця

24 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
164

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито нову обкладинку французького сатиричного видання Charlie Hebdo. На малюнку зображений французький військовий у вигляді мерця. На картинці також є підпис: «Холодний, смердючий, дірявий, зроблений у Франції, але не сир».

Утім, це — неправда. Насправді такої обкладинки не мав жоден із випусків журналу Charlie Hebdo.

Обкладинка, яку поширюють у мережі

На обкладинці журналу вказано, що це випуск №1659 від 7 травня 2024 року.

Фрагмент фейкової обкладинки з датою та номером випуску

На сайті Charlie Hebdo є розділ Unes, що містить архів усіх обкладинок видання. Карикатурного зображення, яке поширюють пропагандисти, на цій сторінці немає. Проте на ній є оригінальний випуск журналу за 7 травня 2024 року, який був також опублікований під номером 1659. Обкладинка, швидше за все, пов’язана з закликами деяких французьких депутатів до бойкоту участі ізраїльських спортсменів у цьогорічних Олімпійських іграх у Парижі.

Обкладинка випуску №1659. Джерело: Charlie Hebdo

Зображення на фейковій обкладинці ймовірно присвятили заявам Президента Франції Емманюеля Макрона про можливе відправлення французьких військ до України.

Раніше ми вже спростовували новину про фейкову обкладинку видання Charlie Hebdo, на якій Еммануель Макрон називає свою дружину чоловіком.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний