НЕПРАВДА: Французькі поліцейські тікають від протестуючих проти карантинних обмежень

НЕПРАВДА: Французькі поліцейські тікають від протестуючих проти карантинних обмежень

23 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
736

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому зображено те, як поліцейські у Франції тікають від мітингарів, які начебто протестують проти карантинних обмежень. 

Скриншот допису

Однак, це неправда. На відео зображено протести проти закону про зловмисне поширення зображень поліцейських, а не проти коронавірусних обмежень. 

Результати зворотного пошуку зображення у Bing показують, що на поширеному відео зображено сутички поліції з мітингарями 5 грудня 2020 року — тоді протестували проти поліцейського насильства та законопроєкту в сфері безпеки, що обмежує дозвіл на відеозйомку поліцейських під час виконання ними службових обов’язків. Законопроєкт пропонував визнати злочином зловмисне поширення зображень, які ідентифікують поліцейських за іменем чи обличчям під час виконання ними службових обов’язків. Згідно з першою версією законопроєкту, правопорушникам загрожувало до року ув’язнення та штраф у розмірі 45 тис. євро. 

Протестувальники вважали, що закон підриває свободу преси у документуванні жорстокості поліції. У листопаді 2020 року мітингарі влаштовували протести проти початкового варіанту законопроєкту, тоді випадки насильства зі сторони поліції почастішали. Протести почали виникати частіше, відколи у мережі опублікували відео, на якому троє білих поліцейських б’ють чорношкірого музичного продюсера. 

15 квітня 2021 року законопроєкт прийняли. В одній зі спірних статей закону змінили формулювання: зараз в ній йдеться про штраф у розмірі 75 тис. євро та ув’язнення до 5 років у випадку зйомки поліцейських під час їх службових обов’язків «з очевидним наміром заподіяти шкоду». 

Джерело відео — користувач Twitter Taoualitamar. Ми не знайшли поширене відео у його акаунті, однак, користувач публікував інші відео під час протестів проти вищезгаданого законопроєкту.  

Опис автора певного відео чи зображення не завжди подає об’єктивну інформацію про ту чи іншу подію. Досить часто хибно інтерпретують текстові зображення іноземною мовою. Причини різні: незнання мови, що може трапитися з будь-ким, або ж навмисна маніпуляція для підкріплення своєї точки зору.

На поширюваному відео ми бачимо тільки сутичку поліцейських із людьми. У відео не зазначено, проти чого відбуваються протести, між ким та у якій країні. Відсутність цієї інформації унеможливлює верифікацію підпису автора, базуючись лише на відео.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний