НЕПРАВДА: Футболіст Алекс Аполінаріо помер внаслідок вакцинації

НЕПРАВДА: Футболіст Алекс Аполінаріо помер внаслідок вакцинації

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
783

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що футболіст Алекс Аполінаріо помер внаслідок вакцинації від COVID-19. У деяких публікаціях автори прямо не вказують, що смерть настала внаслідок вакцинації, але називають випадки смерті серед спротсменів «новою епідемією серцево-судинних захворювань», натякаючи на вакцинацію. 

Скриншот допису

Утім, це — неправда. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters

Футболіст Алекс Аполінаріо (Alex Apolinario) помер 7 січня 2021 року. Під час матчу 3 січня у нього відбулась раптова зупинка серця. До смерті Аполінаріо грав у португальському клубі Алверка (Alverca). Після зупинки серця Аполінаріо перебував у важкому стані в лікарні, його ввели в штучну кому.

Вакцинація в Португалії розпочалась у січні 2021 року, першими щеплення могли отримати працівники медичних закладів, люди старше 80 років та люди старше 50 років із супутніми захворюваннями. Алекс Аполінаріо не належав до жодної з груп, а тому отримати вакцину від COVID-19 на початку січня не міг. 

У коментарі Reuters представники футбольного клубу Алверка підтвердили, що на момент смерті Аполінаріо в Португалії не вакцинували людей, які належали до вікової категорії футболіста.

Згідно з дослідженням британської організації Cardiac Risk in the Young раптова смерть серед футболістів є більш поширеною, ніж вважалось раніше. Незважаючи на те, що спортсмени регулярно проходять медичні огляди, серцеві захворювання залишаються основною причиною смерті серед футболістів.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний