НЕПРАВДА: Гаазький суд кваліфікував конфлікт в Україні як неміжнародний

НЕПРАВДА: Гаазький суд кваліфікував конфлікт в Україні як неміжнародний

25 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
603

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито 17 листопада окружний суд Гааги під час засідання у справі збиття пасажирського боїнга MH17 кваліфікував конфлікт в Україні як неміжнародний.

Утім, це неправдива інформація. Суд виголосив низку фактів, які доводять, що росія контролювала та озброювала так звану «днр», та вказав, що вважає конфлікт міжнародним. 

На початку суддя Гендрік Стейнхаус пояснив, що неміжнародний збройний конфлікт між державою та збройним угрупованням може вважатися міжнародним збройним конфліктом, якщо інша держава фактично здійснює контроль над цим угрупованням.

Суддя заявив, що рф мала загальний контроль над сепаратистською «республікою». Кілька з тодішніх лідерів так званої «днр» мали російське громадянство. У декількох ватажків збройних угруповань навіть був досвід служби в російських збройних силах, наприклад, у Ігоря Гіркіна і Сергія Дубінського.

Також суддя повідомив, що кілька організацій, зокрема ОБСЄ та Human Rights Watch, повідомляли про постачання озброєння та фінансування сепаратистів, яке здійснювалося із російської федерації. Крім цього, із середини травня 2014 року рф мала вирішальний вплив на призначення керівників на посади у «днр» та втручалася у координацію воєнних дій, а також сама брала участь у воєнних діях на території України.

«Москві не тільки доповідають про ситуацію на місцях, наприклад, про невдачі та досягнуті успіхи. Також низка перехоплених розмов свідчить про планування, яке здійснювалося російською владою», сказав Гендрік Стейнхаус.

Суд у Гаазі вважає, що з середини травня 2014 року на території України відбувався міжнародний збройний конфлікт між Україною та «днр», яка перебувала під контролем російської федерації.

17 червня 2014 року пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області. У результаті аварії загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

У 2019 році Міжнародна слідча група встановила, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

Суд у Гаазі, який відбувся 17 листопада, визнав винними трьох осіб:

  • Сергія Дубінського — координатора та керівника, що брав участь у всіх діях, пов’язаних з поставкою, транспортуванням, розгортанням і вивезенням зенітно-ракетного комплексу «Бук»;
  • Ігоря Гіркіна — «міністра оборони» та командувача «збройних сил» так званої «днр»;
  • Леоніда Харченка — безпосереднього виконавця наказів командира Дубінського.

Усіх трьох суд заочно засудив до довічного ув’язнення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний