НЕПРАВДА: Гарнізон «Азовсталі» здався у полон без наказу Зеленського

НЕПРАВДА: Гарнізон «Азовсталі» здався у полон без наказу Зеленського

26 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
552

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про здачу в полон гарнізону «Азовсталі» без наказу. Бійці нібито здалися добровільно, щоб вберегти свої життя. 

Наказ про вихід українських бійців з «Азовсталі» віддало вище військове командування. Операція була погоджена з керівництвом держави.  

Скриншот звернення Дениса Прокопенка. Джерело: Суспільне Новини

16 травня 2022 року командир «Азову» Денис Прокопенко повідомив про виконання затвердженого рішення вищого військового командування задля збереження життів військових.

17 травня Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що командирам підрозділів на «Азовсталі» надійшов наказ зберегти життя особового складу. 20 травня Денис Прокопенко знову повторив цей наказ та розповів його деталі. 

6 жовтня на онлайн-пресконференції начальник штабу полку «Азов» Богдан Кротевич вказав, що операція виходу бійців з «Азовсталі» була погоджена з керівництвом держави. Також воно надало їм право вибору щодо операції. 

Кротевич вказує, що прийняти це рішення було складно, проте на той момент у бункері було 600 поранених, 300 з яких повільно помирали через загнивання ран. Можливостей для їхнього лікування не було. Тому офіцерський склад одностайно прийняв рішення про вихід у полон задля можливості надати медичну допомогу великій кількості бійців, що перебували у госпіталі. 

Подібне згадує парамедик «Азову» з позивним «Айві». Він говорить, що під час оборони «Азовсталі» були величезні проблеми з медикаментами та антибіотиками. Їх практично не було. Поранені перебували в жахливих умовах та «гнили» живцем через пошкодження. «Айві» зазначає, що у полон бійці вийшли за наказом, а не здалися.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний