НЕПРАВДА: Газ в Україні має коштувати 90 грн за 1000 м. куб. – розрахунки | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Газ в Україні має коштувати 90 грн за 1000 м. куб. – розрахунки

19 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
847

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють інформацію, що нібито в Україні газ має коштувати 90 грн за 1000 м.куб. – і на підтвердження своїх слів автор проводить «розрахунки». 

Зображення з допису.

 

Утім, таке твердження – фейк. Автор припускається логічних хиб в розрахунках – наприклад, враховує у собівартість видобутку газу тільки процес буріння свердловини. Такий підхід неправильний, а твердження автора – неправдиве.

Логічна хиба: автор враховує у собівартість тільки один етап видобування газу.

Автор допису зазначає, що 90 грн за 1000 м.куб. газу – це вартість із націнкою 500% за умови, що одна свердловина працюватиме 5 років. Утім у собівартість палива він враховує тільки вартість буріння.

Але у цю суму входить не лише буріння, а й операційні витрати – власне видобуток газу, робота працівників на свердловині, її ремонти та підтримка безпеки, операції з посилення видобутку, коли свердловина починає виснажуватись та консервація старих свердловин. Також у неї рахують вартість залучення капіталу – тобто кредитів, сплату податків і рентних платежів державі за користування надрами. 

За повідомленнями голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва у 2019 році та тодішнього голови «Укргазвидобування» Олега Прохоренка у 2018 році, собівартість 1000 м.куб. газу становить $180-250, а не 90 грн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний