НЕПРАВДА: Гендерно-нейтральні туалети в українських школах

НЕПРАВДА: Гендерно-нейтральні туалети в українських школах

30 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
418

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в українських школах, окрім стандартних чоловічих та жіночих вбиралень, є треті гендерно-нейтральні. Цей факт нібито доводить, що росія має відстоювати «традиційні цінності», які Захід намагається знищити.

Утім, це — неправда. За санітарними правилами, в українських школах мають бути окремі вбиральні для хлопців та дівчат. 

Скриншот публікації

Автором «новини» є губернатор Санкт-Петербурга Александр Бєглов, який у своєму телеграм-каналі поширює пропагандистські ідеї проти України та Заходу. Натомість серед українських ЗМІ новини про появу гендерно-нейтральних вбиралень ми не знайшли.  

Державні санітарні правила для загальноосвітніх навчальних закладів передбачають  наявність в школах окремих санітарних вузлів для дівчат та хлопців. Про окремі вбиральні зазначено також в Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти. Крім того, вони мають містити спеціально обладнану кабіну для осіб з інвалідністю. У жодному з документів не згадується термін «гендерно-нейтральні вбиральні».

Поки російські пропагандисти лякають гендерно-нейтральними туалетами, росстат повідомляє, що у 2019 році близько 23% росіян не мало доступу до централізованого водовідведення, 16% користувались вигрібними ямами, а 12% заявили, що не мають туалету у квартирі чи будинку. За даними міжнародної неурядової організації WaterAid, у 2015 році майже 28% росіян не мали безпечних приватних туалетів. Це найгірший показник серед країн Східної Європи. Водночас в Україні подібних умов не мало 4% населення. Згідно зі звітом Спільної програми ВООЗ/ЮНІСЕФ із моніторингу водопостачання, санітарії та гігієни, у 2020 році безпечні санітарні умови мав 61% населення рф, в Україні — 72%.  

«Новина» про гендерно-нейтральні туалети на “українізованій версії Донбасу”» частина російської антизахідної пропаганди. Також владімір путін використовує «традиційні цінності» як одну з причин для виправдання нападу росії на Україну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний