НЕПРАВДА: Генсек ООН засудив застосування Україною мін «пелюсток»

НЕПРАВДА: Генсек ООН засудив застосування Україною мін «пелюсток»

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
680

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі з 3 серпня 2022 року поширюють інформацію, нібито Генсек ООН закликав ЗСУ не використовувати протипіхотні міни «пелюсток» проти цивільних.

Проте це — неправда. Генсек ООН на пресконференції  заявив, що не має даних про застосування Україною мін «пелюсток».

Скриншот публікації 

3 серпня 2022 року у Нью-Йорку Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш провів пресконференцію, яка була присвячена презентації звіту глобальної групи реагування на кризи щодо енергетики. 

Під час пресконференції Генерального секретаря ООН журналіст «РИA Новости» Алан Булкаті запитав: «І друге питання щодо листа російського представництва, який надали два дні тому. Повідомляють про те, що Збройні сили України розповсюджують протипіхотні міни «пелюстки» на території Донбасу, і це може бути тероризмом… тероризмом, стверджують вони. Що ви можете сказати про це? Як на це можна відреагувати?»

Антоніу Гутерріш відповів, що він не має інформації про застосування ЗСУ подібних мін: «Я не маю інформації, конкретних даних про другий аспект, про який ви згадали. Єдине, що ми завжди говоримо, це те, що захист цивільного населення є фундаментальним елементом будь-якого конфлікту, і всі сторони повинні утримуватися від дій, які ставлять під загрозу життя цивільних». 

Міноборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки повідомило, що росія, ймовірно, застосовує протипіхотні міни «пелюсток» для захисту позицій своїх військ на Донбасі. Зазначають, що ці міни потенційно можуть завдати значних втрат як серед військових, так і серед місцевого цивільного населення.

Використання протипіхотних мін заборонено Оттавською конвенцією. Україна підписала та ратифікувала її у 2006 році, росія цього не зробила. У 2013 році Україна заявила про знищення 3 млн мін «пелюсток», про їх знищення повідомляли і в 2020 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний