НЕПРАВДА: Гідроксихлорохін – ефективний препарат проти нового коронавірусу | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Гідроксихлорохін – ефективний препарат проти нового коронавірусу

21 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2143

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що гідроксихлорохін лікує хворих на коронавірус. Доктор Річард Урсо з групи «America’s Frontline Doctors» стверджує, що протималярійний препарат гідроксихлорохін (HCQ), допомагає в боротьбі проти COVID-19 і може зупинити пандемію без винайдення вакцини. Деякі користувачі вважають, що це ефективні ліки, які приховують від простих людей.

Проте, цьому немає жодного підтвердження.

Ефективність препарату не доведена.

ВООЗ зупинила застосування HCQ у лікуванні хворих на коронавірус через відсутність результатів.

Управління з контролю за продуктами і ліками США на початку пандемії дозволяло застосовувати цей препарат, але згодом виключило його зі списку препаратів проти COVID-19 через сумнівну ефективність та ризик серйозних побічних ефектів.

Незалежні фактчекери з ScienceFeedback вже також спростували ефективність гідроксихлорохіну для лікування або профілактику COVID-19.

ВООЗ зазначає, що наразі немає ефективних препаратів для боротьби з COVID-19, а лікарі у всьому світі застосовують симптоматичне лікування.

А про необхідність вакцини для зупинення пандемії ми вже писали тут і тут.

Щодо групи «America’s Frontline Doctors», USA Today опублікувало матеріал-думку про те, що відео цієї групи поширюють фейки та сіють недовіру в медичних експертів. PolitiFact пишуть, що деякі лікарі з «America’s Frontline Doctors» раніше вже робили безпідставні, конспірологічні та дивні медичні заяви.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний