НЕПРАВДА: Громадяни України є громадянами УРСР — Вікарчук

НЕПРАВДА: Громадяни України є громадянами УРСР — Вікарчук

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
1459

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Віктор Вікарчук поширює фейки про закони України, коронавірус та вакцинацію від нього. Спростовуємо неправдиві тези. 

Віктор Вікарчук – приватний підприємець, у 2020 році балотувався у депутати Хмельницької міської ради від партії «ОПЗЖ». Раніше ми неодноразово спростовували його численні неправдиві заяви про COVID-19, вакцинацію, тарифи та українське законодавство

Крім цього, Віктор Вікарчук говорить, ніби статус «фізична особа» робить людину предметом. Цей фейк VoxCheck уже спростовував раніше. Також Вікарчук згадує, ніби вакцинованим не можна бути донорами крові. Спростування цього фейку читайте тут. І говорить, що поліція не має права перевіряти COVID-сертифікати. Пояснюємо, чому це неправда, у цьому матеріалі

Неправда: Поліцейські присягають Конституції УРСР, а громадяни України — це громадяни УРСР.

Конституція УРСР втратила чинність 28 червня 1996 року на підставі закону «Про прийняття Конституції України і введення її в дію». Громадяни України — не громадяни УРСР. У статті 9 закону України «Про правонаступництво України» йдеться: 

«Всі громадяни Союзу РСР, які на момент проголошення незалежності України постійно проживали на  території  України, є громадянами України». 

Неправда: Наказ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» не зареєстрований у Міністерстві юстиції, а отже не чинний. Видання таких наказів — пріоритет лише Верховної Ради, а не Міністерства охорони здоров’я.

Наказ МОЗ №2153 щодо обов’язкової вакцинації певних професій чинний, він зареєстрований в Міністерстві юстиції ще 7 жовтня 2021 року. 

У статті 12 закону України «Про Про захист населення від інфекційних хвороб» йдеться:

«У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями.

Рішення про проведення обов’язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями на відповідних територіях та об’єктах приймають головний державний санітарний лікар України, головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, головні державні санітарні лікарі областей, міст Києва та Севастополя, головні державні санітарні лікарі центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку, виконання кримінальних покарань, захисту державного кордону, Служби безпеки України».

Неправда: У МОЗ кажуть, що коронавірус не виявлено на території України.

Перший випадок зараження коронавірусом SARS-CoV-2 в Україні зареєстрували ще 3 березня 2020 року. Про це заявив на той момент головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу у Кабінеті міністрів. За кількістю нових заражень можна стежити на офіційних порталах Міністерства охорони здоров’я та Ради національної безпеки та оборони, а також на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ.

Безпідставно: Станом на 30 жовтня 2021 року медиків не зобов’язували вакцинуватися, бо вони «розкажуть всю правду».

За словами Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, медиків станом на 30 жовтня не зобов’язали щепитися через те, що ризик недопуску медичного працівника на місце роботи перебільшував ризик потенційного інфікування.

Уже 17 грудня було зареєстровано наказ Міністерства юстиції про розширення переліку професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою. Наказ набрав чинності 17 січня 2022 року. Туди додали всіх працівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності.

Неправда: При користуванні публічним транспортом у вас можуть вимагати лише посадковий квиток і документ, що посвідчує особу. Про це йдеться у Наказі Міністерства транспорту та зв’язку № 1196.

У підпункті 22 пункту 3 постанови Кабміну №1236 сказано: забороняється здійснення перевезень пасажирів авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному та міжнародному сполученнях без наявності у них (крім осіб, які не досягли 18 років) негативного результату тестування на COVID-19 чи документа хоча б про одну дозу вакцинації (у жовтій зоні). Перевізник несе відповідальність за наявність у всіх пасажирів (крім осіб, які не досягли 18 років) документів, передбачених підпунктом 22.

Крім того, керівник пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Перцовський заявив, що «при посадці провідник перевірятиме окрім паспорта і квитка документ з того переліку, який зазначено в постанові Кабміну. Провідники перевірятимуть пасажирів на наявність сертифікатів про щеплення у паперовому, або електронному вигляді (для жовтої зони достатньо, якщо є відмітка про отримання однієї дози, якщо це червона зона, то потрібно мати повний курс вакцинації – дві дози».

Що стосується міжрегіональних перевезень автомобільним транспортом, відповідальність за наявність документів про щеплення переклали на пасажира 20 жовтня на засідання Кабінету Міністрів, внісши зміни до постанови №1236.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний