НЕПРАВДА: Хмари у вигляді янголів у небі над Києвом — фото

НЕПРАВДА: Хмари у вигляді янголів у небі над Києвом — фото

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
529

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють 4 фото, на яких нібито зображені хмари у вигляді янголів у небі над Києвом. 

Утім, на другому фото зображено хмару над Великим палацом у Таїланді. Доказів того, що інші фото зробили у Києві, немає. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти фото через зворотний пошук у TinEye. 1-ше фото поширюють щонайменше з жовтня 2014 року, 2-ге — з лютого 2008 року, 3-тє — з квітня 2014 року та 4-те фото — із жовтня 2016. 

На 2-му фото зображені хмари у вигляді янгола над Великим палацом у Бангкоку, столиці Таїланду.  Серед результатів пошуку немає якісних джерел, де б йшлося про місце, звідки зробили перше та третє фото. Деякі користувачі твіттеру зазначають, що 1-ше фото зробили у Західній Вірджинії, а 3-тє — у Ватикані.

Також стверджують, що на 4-му фото хмару зафіксували чи то у Бергамо (Італія), чи то у Пампатарі (Венесуела). На будівлі справа знизу можна побачити напис «Pizza Hut» (світова мережа ресторанів-піцерій). Оскільки цієї мережі немає в Україні, фото зробили в одній з країн, де представлені такі заклади. Отже, немає доказів, що хоча б одне зі згаданих фото зробили в Україні.

4-те фото хмари, на якому можна побачити заклад Pizza Hut

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний