НЕПРАВДА: Храм Вознесіння Господнього в Лук’янівці знищили українські військові

НЕПРАВДА: Храм Вознесіння Господнього в Лук’янівці знищили українські військові

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1579

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Храм Вознесіння Господнього (Вознесенська церква) в Лук’янівці (Київська область) знищили українські військові вже після відступу російських військ із цього села. Користувачі соцмереж стверджують, що 25 березня 2022 року після відходу російської армії українські військові із синіми пов’язками «позували на фоні абсолютно неушкодженої церкви».

Скриншот допису у Facebook

Однак насправді росіяни знищили храм вже після того, як ЗСУ звільнили Лук’янівку.

Перші повідомлення про звільнення Лук’янівки від російських військ з’явилися 24 березня 2022 року.

Ми знайшли фото українських військових на танку поруч із непошкодженою церквою за допомогою зворотного пошуку зображень Google Images. Це скриншот відео, яке опублікував український боєць 25 березня на своєму акаунті в TikTok. 26 березня у коментарях автор відео зазначив, що церква вже знищена.

Результати зворотного пошуку зображень в Google

Коментар до відео у TikTok

Про знищення церкви писали також інші бійці. Наприклад, Віктор Загорулько, боєць ДФТГ (добровольчого формування територіальних громад) «Свобода», стверджував, що росіяни знищили церкву ввечері 24 березня. Натомість Управління стратегічних комунікацій ЗСУ повідомило, що росіяни зруйнували храм 25 березня за допомогою 4 пострілів із танку. Українська православна церква (Московського патріархату), до якої належав храм, теж заявляє, що російський танк знищив будівлю 25 березня.

Це вже не вперше, коли російські окупанти обстрілюють релігійні споруди. За даними  Міністерства культури та інформаційної політики, станом на 27 травня, 133 храми були повністю зруйновані або пошкоджені внаслідок російського вторгнення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний