НЕПРАВДА: Хворі на COVID-19 помирають лише в лікарнях, а вдома не помирає ніхто | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Хворі на COVID-19 помирають лише в лікарнях, а вдома не помирає ніхто

24 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
677

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито хворі на COVID-19 помирають лише в лікарнях, а от вдома від нього ще ніхто не помер.

Утім, це — неправда і маніпуляція.

Скриншот допису

 

Люди помирають від COVID-19 і вдома також

В Україні немає окремої статистики про кількість смертей в лікарнях чи вдома від COVID-19, проте вона ведеться в інших країнах.

Наприклад, в Англії з 4 лютого по 11 лютого було зареєстровано 3496 смертей хворих на COVID-19 в лікарнях. Загалом за цей період в Англії було зареєстровано 4603 смерті. Тобто, 1107 осіб з позитивним тестом на COVID-19 померли вдома.

Із початку пандемії та до 5 лютого 2021 року в Англії та Уельсі лише 68,8% смертей із позитивним тестом на COVID-19 були зареєстровані в лікарнях, інші випадки були зареєстровані в приватних будинках (5,19 %), будинках для літніх людей, хоспісах та інших закладах.

У Японії в січні 2021 року зареєстрували 132 смерті серед хворих на COVID-19 за межами лікарень.

Більше людей помирають у лікарнях тому, що в лікарні потрапляють переважно люди з важкою формою хвороби

Інформація подається таким чином, ніби проблема вищої смертності криється у самих лікарнях. Утім, це хибне трактування причинно-наслідкових зв’язків. Люди, що мають важку форму хвороби (наприклад, пневмонію), одночасно і мають значно вищі ризики померти, і значно частіше потрапляють до лікарень. Тому немає нічого незвичайного в тому, що більше людей помирають саме у лікарнях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний