НЕПРАВДА: Ілон Маск планував припинити фінансування Starlink для України через висловлювання експосла Андрія Мельника

НЕПРАВДА: Ілон Маск планував припинити фінансування Starlink для України через висловлювання експосла Андрія Мельника

20 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
499

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Ілон Маск заявив про припинення фінансування Starlink для України через висловлювання експосла Андрія Мельника у відповідь на пропозицію Маска провести референдуми щодо тимчасово окупованих територій.

Утім, це — неправда. Ілон Маск звернувся до Пентагона з проханням оплачувати Starlink у вересні, а не після заяв Андрія Мельника.

14 жовтня CNN опублікували новину про те, що SpaceX не може більше фінансувати Starlink для України і просить Пентагон оплачувати ці послуги. Ілон Маск також підтвердив цю інформацію. За кілька днів до того у відповідь на пропозиції Маска експосол України в Німеччині Андрій Мельник нецензурно відповів Маску у твіттері. Після появи новини про припинення фінансування кореспондент Kyiv Post Джейсон Джей Смарт уточнив, що ця інформація зʼявилася одразу після висловлювань Мельника. На що Маск відповів, що «лише виконує його рекомендації». Однак насправді відмова фінансувати Starlink не була повʼязана з твітами Мельника.

CNN повідомляє, що компанія Маска SpaceX звернулася до Пентагона з проханням взяти на себе оплату послуг Starlink для України ще минулого місяця. Про це журналісти дізналися з документів, які їм вдалось отримати. 

15 жовтня Ілон Маск написав, що все-таки SpaceX продовжить фінансувати послуги Starlink для України, а 17 жовтня уточнив, що компанія відкликала запит до Пентагона.

3 жовтня Ілон Маск описав у твіттері свій варіант закінчення російсько-української війни. Він запропонував підписникам проголосувати, чи можуть люди, які живуть на Донбасі та в Криму, вирішити, чи є вони частиною росії чи України. Нагадуємо, що Крим та Донбас — це територія України, будь-які референдуми про можливий перехід цих території до росії є незаконними. Росія окупувала українські території та намагається створити ілюзію, що населення цих регіонів хоче стати частиною рф.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний