Beta

НЕПРАВДА: Імунітет людини слабшає в 5-6 разів після вакцини Pfizer/BioNTech

30 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що дві дози вакцини розробки Pfizer/BioNTech послаблюють імунну систему людини у 5-6 разів. Про це нібито повідомив доктор Девід Бауер (David Bauer), співробітник Інституту Френсіса Кріка. Також наводять інформацію про дослідження Центрів США з контролю і профілактики захворювань (CDC) з висновком, що 74% нових випадків захворюваності на COVID-19 припадають на повністю вакцинованих осіб, які набагато небезпечніше за невакцинованих осіб. 

Проте користувачі соцмереж неправильно інтерпретують результати дослідження Інституту Френсіса Кріка. А теза про дослідження CDC є маніпулятивною.

Коментар Девіда Бауера

Девід Бауер дійсно працює в британському Інституті Френсіса Кріка, що регулярно займається біомедичними дослідженнями. 4 червня 2021 року він дав коментар виданню Daily Mail стосовно дослідження, опублікованого інститутом за день до цього. Вчений не казав про зниження імунітету людини внаслідок вакцинації. Натомість він стверджував, що у людей, щеплених вакциною від Pfizer/BioNTech, рівень антитіл проти штаму Delta був приблизно в 5-6 разів нижче, ніж рівень антитіл проти оригінального штаму SARS-CoV-2. 

Також Девід Бауер додав, що вакцинний імунітет може послаблюватися в залежності від віку (чим старше людина, тим менше в неї захисту від COVID-19) та пройденого часу з моменту другої дози (чим більше місяців пройшло після вакцинації, тим менше залишається антитіл). Тому він вважає, що найуразливішим групам населення знадобиться третя («бустерна») доза вакцини від Pfizer/BioNTech.

Утім, в інституті зазначають, що лише рівнів антитіл недостатньо для оцінки ефективності вакцини, а тому необхідні подальші дослідження. 

Раніше ми вже спростовували фейк про «неефективність» вакцин від COVID-19 проти штаму Delta та «вищу смертність» серед вакцинованих осіб. Насправді вакцини надають захист від нових штамів SARS-CoV-2 і значно знижують смертність від COVID-19.

Дослідження CDC

Щодо дослідження CDC від 30 липня 2021 року, то в ньому описують зростання захворюваності не у всій країні, а лише у місті Провінстаун з округу Барнстейбл, штат Массачусетс. Вчені виявили, що після проведення масових публічних заходів із 3 по 17 липня 469 людей інфікувалися коронавірусом. Із них 346 особи (74%) були повністю вакцинованими. Більшість випадків пов’язана з інфікуванням штамом Delta.

Водночас автори вказують на обмеження їхнього дослідження. По-перше, частка вакцинованих осіб у країні — чим більше вакцинованого населення в цілому, тим більше вони можуть бути представлені серед нових інфікованих. По-друге, дослідження не враховує асимптоматичні випадки, коли людина захворіла на COVID-19, але перенесла його без симптомів, і, таким чином, не зробила тест або не звернулася до лікаря. По-третє, люди, які брали участь у масових заходах, не відображають реальний розподіл населення: здебільшого це були дорослі чоловіки. Нарешті, вірусне навантаження вакцинованих і невакцинованих осіб було недостатньо досліджене, тобто невідомо, з наскільки суворою інфекцією стикнулися хворі.

Станом на 16 серпня 2021 року загалом по США CDС отримав 9 716 повідомлень про пацієнтів із проривними інфікуваннями (проривні інфікування — це інфікування, що відбулися з вакцинованими пацієнтами), які були госпіталізовані (81,2%) або померли (18,8%). У цей же період більше 168 млн американців завершили повний курс вакцинації. Наразі є всі докази того, що вакцини проти COVID-19 суттєво знижують ризики зараження SARS-CoV-2, госпіталізації та смерті в разі захворювання на COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі