НЕПРАВДА: Інавгурацію Байдена відмінили | VoxUkraine
Beta

НЕПРАВДА: Інавгурацію Байдена відмінили

18 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію нібито Інавгураційний комітет США скасував інавгурацію Байдена, оскільки результати виборів ще не підраховані.

Проте, на момент початку поширення таких повідомлень, вони були некоректними.

Інформація поширювалась 8 грудня, тоді ще не було результатів голосування Колегії виборників. Тому некоректно було стверджувати, що 20 січня відбудеться чи ні інавгурація Байдена. Комітет виборників міг підтримати Трампа, або ж на голосування могли б вплинути результати розгляду позовів у Верховному суді.

Вже пізніше, після першого поширення цього фейку, 14 грудня колегія виборників вже підтримала Байдена. Він отримав 306 голосів, а Трамп – 232.

Інавгураційний комітет не відміняв інавгурацію Байдена і не переносив її на іншу дату. Подія запланована на 20 січня.

Крім того, автори публікацій також говорять, що Хілларі Клінтон разом з ФСБ РФ проводили кампанію для дискредитації Трампа. Про це нібито заявив Сенат США. Проте, це вигадка. У Сенаті таких заяв не робили, і документальних підтверджень про співпрацю Клінтон з Росією немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний