Beta

НЕПРАВДА: Індійські солдати померли через вакцинацію від COVID-19

26 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому індійські солдати нібито знепритомніли через вакцинацію від COVID-19. Також стверджують, що у Меморандумі ООН вказано, що незабаром усі країни світу не будуть мати власних армій і поліції, натомість буде єдина світова армія і поліція. 

Скриншот допису

Однак, це — неправда. На відео зображено солдат із Індії, які знепритомніли через тепловий удар під час змагань. Раніше схожий фейк спростували незалежні фактчекери з Lead Stories. 

Солдати змагалися у спекотних і вологих умовах вранці 21 серпня 2021 року на військовій базі Мамун неподалік від міста Патханкот, Індія. Піхотна дивізія армії організувала змагання розслідувальних військ, у яких взяли участь усі бронетанкові і механізовані частини корпусу. 

Більш ніж 30 солдат знепритомніли через тепловий удар під час бігу на витривалість, одна особа померла. Деяких солдат госпіталізували у найближчий військовий госпіталь. Ознакою того, що на відео зображено солдат, які отримали тепловий удар, є те, що їхній одяг зняли чи частково зняли для охолодження тіла. Про змагання солдат у суворі погодні умови та їх знепритомнення через спеку та знемогу повідомили офіцер армії та журналіст Ман Аман Сінгх Чхіна (Man Aman Singh Chhina).

Відео, яке поширюють, ймовірно, було зроблено перехожим на мобільний телефон. Від 26 серпня 2021 року відео поширювали у англомовному сегменті Twitter із підписом про те, що солдати начебто померли через вакцинацію від COVID-19. 

Нам не відомо, на який меморандум ООН посилається автор. Меморандумів за участі ООН або її структурних підрозділів існує безліч. Пошук за ключовими словами не видав нам жодного меморандуму, який би підтвердив слова автора.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі