НЕПРАВДА: Індійські ЗМІ повідомили, що західна зброя не врятує Україну від поразки

НЕПРАВДА: Індійські ЗМІ повідомили, що західна зброя не врятує Україну від поразки

6 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1440

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах та російських ЗМІ поширили інформацію, ніби індійське видання The Economic Times написало, що поставки західного озброєння не врятують Україну від воєнної поразки. А ЗСУ можуть повторити долю армії Афганістану: отримати великі обсяги ресурсів, але зрештою зазнати поразки. Крім цього зазначають, ніби в українські армії залишається все менше кадрових військових, моральний дух суттєво падає, а мобілізовані солдати практично не чинять опору російським військовим.

Скриншоти публікацій

Однак це — неправда. The Economic Times писали про проблеми з освоєнням західного озброєння, проте не заявляли, що Україна повторить долю Афганістану.

Жоден ресурс, який переказує начебто статтю The Economic Times, не вказує посилання на оригінальний матеріал. Російське видання Regnum заявляє, що цю статтю опублікували 29 червня.

Ми вирішили перевірити всі останні публікації The Economic Times, в яких згадують Україну та Афганістан. У результаті ми знайшли публікацію від 22 червня, в якому The Economic Times дійсно писало про деякі проблеми з освоєнням західного озброєння в Україні:

  • знищення західних гаубиць M777 унаслідок російських обстрілів;
  • нестача кваліфікованих кадрів у ЗСУ, які можуть ефективно користуватися західним озброєнням, через що це озброєння потрапляє до рук російської армії;
  • згадка публікації The New York Times, в якій наголошували на важливості тренування українських військових для того, щоб не повторити досвід афганської армії;
  • згадка публікації CNN, в якій пишуть, що деякі українські військові надають перевагу не американським дронам-камікадзе Switchblade, а комерційним дронам. 

Утім, автори статті The Economic Times нічого не писали про нібито низький бойовий дух українських бійців, їхню відмову чинити опір окупантам чи неминучу поразку України. А про Україну та важливість недопущення помилок, допущених США в Афганістані, писали не The Economic Times, а The New York Times.

Крім того, деякі факти, перелічені The Economic Times, важливо сприймати з урахуванням контексту. Наприклад, станом на 5 липня 2022 року дійсно є 4 підтверджені випадки знищення гаубиці M777. Водночас немає доказів, що західні гаубиці масово знищуються на фронті або потрапляють до рук ворога. Усього США, Канада, Австралія обіцяли поставити Україні 136 гаубиць M777. Втрата гаубиць чи іншої техніки під час інтенсивних бойових дій, причому у боротьбі з переважаючими силами противника, — це очікуване явище. 

Оскільки Україна має на озброєнні переважно радянську техніку, то логічно припустити, що в ЗСУ є обмежена кількість військовослужбовців, готових до експлуатації західної техніки. Саме тому зараз українські солдати проходять навчання на західних зразках озброєння в країнах НАТО: Великій Британії, Італії, Литві, Польщі, Словаччині, Словенії, Франції, Німеччині. Західні країни часто відзначають, що українці ефективно використовують техніку, яку вже встигли опанувати. Так, 27 червня представники Пентагону заявили, що ЗСУ ефективно застосовують ракетні системи HIMARS.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний