НЕПРАВДА: Інго Герхартц заявив, що НАТО готується завдати ядерного удару по Україні

НЕПРАВДА: Інго Герхартц заявив, що НАТО готується завдати ядерного удару по Україні

15 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
939

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби головнокомандувач Військово-повітряних Сил (ВПС) Німеччини Інго Герхартц (Ingo Gerhartz), заявив, що в НАТО готові завдати ядерного удару по Україні за необхідності. У публікаціях посилаються на статтю німецького видання Bild. 

Утім, це маніпуляція: Герхартц заявив, що країнам НАТО потрібно бути готовими застосувати ядерну зброю, якщо росія зробить це першою. Україну у своєму виступі Герхартц не згадував.

Скриншот публікації

У статті Bild йдеться, що Інго Герхартц сказав, що в разі необхідності країни НАТО повинні бути готові застосувати ядерну зброю у відповідь, якщо першою зброю застосує росія.

Крім того, у статті Bild з посиланням на виступ Герхартца на форумі Seapowers не згадується Україна. Герхартц не говорив про ядерний удар по території України зі сторони Альянсу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний