НЕПРАВДА: Інструктор НАТО побив українського військового — відео

НЕПРАВДА: Інструктор НАТО побив українського військового — відео

21 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
514

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому зображено те, як нібито інструктор НАТО побив українського військового. 

Насправді на відео зображено побиття командиром взводу 190-го навчального центру на Житомирщині підлеглого солдата. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти відео через зворотний пошук зображення у Google Images. Серед результатів пошуку є публікація, у якій опубліковано аналогічне відео. На ньому зображено побиття командиром взводу 190-го навчального центру у смт Гуйва на Житомирщині підлеглого солдата. Уточнюють, що побиття влаштував лейтенант Віктор Вітусевич. 

12 березня Віктор Вітусевич опублікував відео у фейсбуці, у якому просив вибачення, назвавши причиною побиття вживання солдатом алкоголю. Того ж дня командування навчального центру повідомило про початок службового розслідування щодо лейтенанта. Фігурантів інциденту відсторонено від виконання службових обов’язків до кінця розслідування. Про початок розслідування повідомило і Державне бюро розслідувань (ДБР). 

16 березня Офіс Генерального прокурора повідомив про те, що Вітусевичу оголосили про підозру за фактом перевищення службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану. 17 березня Богунський районний суд Житомира ухвалив помістити підозрюваного під цілодобовий домашній арешт.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний