НЕПРАВДА: Інструктори НАТО керують українськими підрозділами

НЕПРАВДА: Інструктори НАТО керують українськими підрозділами

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1152

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби інструктори НАТО керують українськими підрозділами у контрнаступі на півночі Донецької області.‎ Зокрема Денис Пушилін стверджує, що через це Україна мала успіх у селах Олександрівка та Кримки. 

Однак НАТО не бере безпосередньої участі в бойових діях в Україні та не здійснює керівництво підрозділами ЗСУ. 

Скриншот публікації

Країни НАТО не беруть безпосередньої участі у бойових діях в Україні, але надають військову допомогу та навчають українських військових. Контрнаступ очолює українське військово-політичне керівництво.

Держави-члени НАТО та Україна організовували спільні військові навчання ще до повномасштабного вторгнення рф. А від його початку українські військові проходять екстрені курси навчань із технікою та озброєнням західного зразка. Станом на 1 вересня 2022 року понад 4 тисячі військовослужбовців ЗСУ пройшли навчання у 14 країнах-партнерах. У вересні 2022 року проходила підготовка військовослужбовців ЗСУ в Великій Британії, а іспанська армія навчала українських військових використанню танків, артилерійських боєприпасів та зенітних батарей. Про навчання українських військових повідомляли і в Данії. 

Також 10 вересня Олексій Резніков повідомив, що під час п’ятого засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині домовилися про посилення програм навчання військових ЗСУ. Всі перераховані навчання проходять за межами України: інструктори держав-членів НАТО не перебувають на територіях ведення боїв і не керують наступами ЗСУ. 

Допомога НАТО полягає і в постачанні озброєння: окремі держави–члени НАТО постачають в Україну боєприпаси, легку та важку військову техніку, зокрема протитанкові і зенітні комплекси, гаубиці і безпілотні апарати. Наприклад, Велика Британія постачає Україні гаубиці, протитанкову зброю, безпілотники і боєприпаси, радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби. Польща надавала танки, бойові машини піхоти та інше важке озброєння радянського та нового зразка. США передавали протитанкову зброю, гранатомети, дрони-камікадзе, гаубиці, артилерійські снаряди, вертольоти тощо. 

НАТО надає й нелетальну військову допомогу: так, у червні країни блоку погодили для України Комплексний пакет допомоги, в який входять засоби безпечного зв’язку, паливо, медикаменти, бронежилети, обладнання для протидії мінам, хімічним і біологічним загрозам та сотні портативних систем захисту від дронів.

24 травня Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО продовжить підтримувати Україну, але не відправлятиме війська в країну: «НАТО підтримує нашого цінного партнера Україну з 2014 року. Але наше головне завдання – це захистити наших союзників по НАТО. Тому ми повинні не допустити, щоб ця кривава війна переросла у повномасштабну війну в Європі між НАТО та Росією… Але НАТО не стане стороною війни. Ми не відправлятимемо війська НАТО на фронт і не будемо прямо брати участь у війні. Підтримка — так, але не пряме втручання».

У лавах Інтернаціонального легіону оборони, який входить до складу Збройних Сил України, є бійці щонайменше 55 держав світу (нині членами НАТО є 30 держав). У червні Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України, повідомила, що в легіон беруть людей із бойовим досвідом, тому легіонери можуть поділитися ним із українськими військовими. Однак бійці Інтернаціонального легіону не є «інструкторами НАТО» чи «західними найманцями», вони мають статус українських військовослужбовців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний