НЕПРАВДА: Ірландські офіційні медики визнали, що COVID-19 не існує | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Ірландські офіційні медики визнали, що COVID-19 не існує

18 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
845

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що начебто адміністрація Служби охорони здоров’я Ірландії (HSE) вимушена була письмово визнати, що вірус SARS-CoV-2 ніколи не був ізольований, а отже хвороба під назвою COVID-19 не існує. Про це у відео розповідає колишня ірландська журналістка Джемма О’Доерті, стверджуючи, що саме таку відповідь вона отримала від HSE на свій запит. 

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Reuters та TheJournal.ie. Насправді у Службі охорони здоров’я Ірландії не відповідали на запит Джемми О’Доерті. Заяв про неіснуючий вірус там також не робили

Джемма О’Доерті – ірландська активістка і колишня журналістка, яка неодноразово поширювала теорії змови у відео в Інтернеті та під час мітингів. Крім цього Twitter заблокував Джемму О’Доерті за неправомірну поведінку у мережі. 

Згідно із законом про свободу інформації 2014 року, в Ірландії кожен має право подати запит на будь-які записи, що ведуться державними органами, на які поширюється дія законодавства, за умови, що ці записи фактично існують. Водночас відомство може відмовити у відповіді, якщо запит стосується неіснуючих записів або містить занадто розпливчасті питання.

Запит Джемми О’Доерті на надання доказів існування вірусу SARS-CoV-2 чи захворювання COVID-19 відхилили, оскільки у служби охорони здоров’я Ірландії не було на це фактичних записів. 

Фактчекери TheJournal.ie пояснюють, що це пов’язано з тим, що існування нового коронавірусу є науково фактом, а тому їм не потрібно було це доводити. Вони зазначають, що так само Міністерство сільського господарства напевно б відмовило у запиті, який вимагав би записів, що підтверджують існування корів, оскільки у Міністерстві, ймовірніше за все, ніколи не створювали жодних записів про докази існування корів. 

Крім того, деякі тези із відео ми вже спростовували раніше. Тому нагадуємо, що:

  • вірус SARS-CoV-2 і хвороба COVID-19 існують, і цьому є підтвердження;
  • дослідження підтвердили існування вірусу SARS-CoV-2 відповідно до постулатів Коха;
  • маски і соціальна дистанція є ефективними засобами боротьби з COVID-19;
  • мРНК-вакцини не здатні змінювати геном людини;

пандемія COVID-19 має природне походження, її не створювали заради утилізації населення або примусової вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний