НЕПРАВДА: Із 1 квітня в Австрії не можна купувати продукти без негативного ПЛР-тесту | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Із 1 квітня в Австрії не можна купувати продукти без негативного ПЛР-тесту

12 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
359

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що з 1 квітня в Австрії не можна буде купувати продукти без негативного ПЛР-тесту. 

Скриншот допису

 

Однак, це – неправда.

Без негативного тесту можна відвідувати продуктові магазини та інші заклади першої необхідності, які визначені у постанові уряду Австрії «Про заходи захисту від COVID-19». 

30 березня 2021 року уряд Австрії вніс поправки до постанови «Про заходи захисту від COVID-19» у зв’язку зі встановленням повного локадуну у Нижній Австрії, Бургенланді (з 1 до 6 квітня 2021 року) та у Відні (з 1 по 11 квітня 2021 року). Нові зміни в постанові будуть діяти до 25 квітня 2021 року.

Згідно з постановою «Про заходи захисту від COVID-19» обов’язок проходження тестування на COVID-19 не розповсюджується на відвідування продуктових магазинів. Негативний тест також не потрібен для відвідування інших закладів першої необхідності (тобто продуктових магазинів, аптек, банків, поштових відділень, автозаправок, тютюнових магазинів, газетних кіосків, автомобільних і велосипедних майстерень, закладів з надання медичних послуг, ветеринарних послуг, сільськогосподарської торгівлі, включаючи аукціони з тваринами). 

26 березня 2021 року Міністерство охорони здоров’я Австрії планувало ввести обов’язкове тестування на COVID-19 для відвідування магазинів другорядної торгівлі після завершення локдауну, але цей план тимчасово відклали через неузгодженість законодавства. Згідно з постановою «Про заходи захисту від COVID-19» від 30 березня 2021 року, послуги, що передбачають взаємодію з тілом (косметологія, массаж, перукарня, педикюр, пірсинг та татуаж), можуть надавати тільки за умови надання клієнтом негативного результату ПЛР-тесту (дійсний протягом 72 годин) або результату тесту на антиген (дійсний протягом 48 годин).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний