Beta

НЕПРАВДА: Із 2021 скасують соціальні пенсії та доплати по інвалідності

11 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що з 1 січня 2021 сотні тисяч українських громадян похилого віку, які не мають мінімального трудового стажу, а також цілі категорії, які отримують виплати у зв’язку з втратою працездатності, будуть позбавлені фінансової підтримки з боку держави. У цьому звинувачують чинного президента. І про це нібито йдеться у постанові Кабінету міністрів України №1098 від 11 листопада 2020 року. 

Проте постанова не про це.

Згадана постанова Кабінету міністрів не має жодного відношення до призначення або відміни соціальної допомоги чи пенсій по інвалідності. Постанова стосується процедури відкриття банківських рахунків одержувачами пенсії та грошової допомоги. У контексті пандемії – необхідності зменшити соціальні контакти та сприяти безготівковому розрахунку – процедуру спростили. Тепер призначати чи виплачувати кошти на банківський рахунок можна буде за одне відвідування Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення.

Постанову з таким же номером приймав у 2017 році уряд Гройсмана. У ній йшлося про тимчасову виплату державної допомоги непрацюючим особам, які досягли пенсійного віку, але не мають необхідного страхового стажу (а отже не отримують ні трудової пенсії, ні соціальної допомоги). І виплата цієї допомоги передбачена з 2018 до кінця 2020 року.

Особам з інвалідністю пенсії продовжують виплачувати згідно з чинним законодавством. Більш того, деяким групам виплати підвищують

Так само продовжують виплачувати трудові пенсії та соціальну допомогу особам, яким ці пенсії уже виплачували.

Раніше ми коментували, чому через 15 років солідарна система пенсійного забезпечення, яка зараз діє в Україні, не зможе забезпечити пенсіонерів у належному розмірі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний