Beta

НЕПРАВДА: Із найбагатшої колишньої республіки СРСР Україна перетворилась на найбіднішу країну

28 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється пост, у якому йдеться, що при СРСР Україна була найбагатшою радянською республікою, а тепер перетворилася на найбіднішу країну серед колишніх радянських республік. 

Скріншот допису

Однак, це неправда.

Україна не була найбагатшою серед радянських республік у 1990 році

Багатство країн з точки зору добробуту їхніх громадян прийнято порівнювати за ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності (у міжнародних доларах або за ПКС). Показник саме на душу населення використовується щоб зрозуміти, наскільки національне багатство є значним відносно кількості населення країни. А паритет купівельної спроможності дозволяє порівнювати добробут людей між країнами, враховуючи той факт, що різні товари можуть мати різну вартість у різних країнах, що впливає на добробут людей. 

У 1990 році, станом на який є дані по більшості колишніх радянських республік щодо ВВП на душу населення по паритету купівельної спроможності, Україна знаходилася на другому місці. Найбагатшою з 15 республік була Росія, а дані щодо Литви, Латвії, Естонії та Молдови для порівняння недоступні.

Джерело: World Bank

 

 

Зараз Україна не є найбіднішою серед колишніх радянських республік

Станом на 2018 рік (за яким доступні дані усіх 15 країн для порівняння), Україна не є найбіднішою серед колишніх радянських республік за ВВП на душу населення по ПКС. Такі країни, як Таджикистан, Киргизстан та Узбекистан мають значно нижчий рівень життя за цим показником. 

Тобто, Україна наразі не є найбіднішою серед 15 пострадянських республік

Джерело: World Bank

 

ВВП на душу населення, ПКС (у постійних цінах 2017 року, дол.США)

Джерело: World Bank

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний