НЕПРАВДА: Ізраїльська армія ліквідувала лідера ХАМАС Яхья Сінвару

НЕПРАВДА: Ізраїльська армія ліквідувала лідера ХАМАС Яхья Сінвару

18 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
275

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито ізраїльське видання The Times Of Israel повідомило про ліквідацію лідера ХАМАС Яхья Сінвару.

Це — неправда. Ізраїльське видання процитувало слова головного речника армії Ізраїлю контрадмірала Даніеля Хагарі, який лише пригрозив Сінвару. 

Скриншот публікації

7 жовтня 2023 року бойовики палестинського угрупування ХАМАС напали на Ізраїль та масово обстріляли цивільні будівлі. У відповідь Ізраїль оголосив про початок війни проти терористів ХАМАС та також завдав масованих ударів по сектору Газа. 

На тлі цих новин у мережі почали поширювати різні фейки. Насправді ж видання The Times Of Israel лише процитувало слова головного речника армії Ізраїлю контрадмірала Даніеля Хагарі, який пригрозив Яхья Сінвару вбивством. Однак він не мав на увазі, що очільник ХАМАС вже вбитий.

Водночас ізраїльська армія справді ліквідувала деяких командувачів ХАМАС. 14 жовтня 2023 року Ізраїль повідомив, що під час атаки на Сектор Гази 13 жовтня вбив голову Повітряних сил ХАМАС Мерада Абу Мерада. Ізраїльська армія наголошує, що  Абу Мерада керував палестинськими терористами під час атаки 7 жовтня. Також ізраїльська армія ліквідувала командувача Південним округом національної безпеки ХАМАСу Муетаза Ейда.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний