НЕПРАВДА: Кабінет Міністрів України хоче скоротити майже всі соціальні виплати та підвищити тарифи у 2 рази

НЕПРАВДА: Кабінет Міністрів України хоче скоротити майже всі соціальні виплати та підвищити тарифи у 2 рази

23 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
279

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські та проросійські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито Кабінет Міністрів України скоротить майже всі соціальні виплати населенню, а тарифи підвищить у 2 рази. Також вказують про суттєве збільшення акцизу на паливо. 

Це неправда. В Україні справді хочуть підвищити ціни для постачальників холодної води, проте рішення ще не прийнято. Законопроєкт про поетапне збільшення акцизного податку протягом 4 років ще має пройти голосування ВРУ. Офіційна інформація про збільшення інших тарифів відсутня, а скорочення соціальних виплат наразі не відбувається.   

Скриншот допису 

22 березня 2024 року КМУ схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку». У ньому справді йдеться про збільшення акцизу на паливо, яке буде відповідати мінімальному рівню ставок, які встановлені у ЄС. Проте це відбудеться не відразу, а поступово протягом 4 років. Наприклад, ставка акцизного податку за 1000 літрів для автомобільних бензинів у першому півріччі 2024 року складає 213,5 євро. У другому півріччі ціна складатиме вже 242,60 євро. Для дизельного пального акциз у першому півріччі 2024 року складатиме 139,5 євро, коли у другому півріччі — 177,60. Проєкт повинен пройти голосування у ВРУ, тобто може бути змінений. 

З 1 квітня в Україні на 900 гривень зросла мінімальна зарплата. Вона становить 8000 гривень, у погодинному обчисленні — 48 гривень. Мінімальна пенсія з квітня становить 3200 гривень замість 2840 гривень. Також уряд запроваджує новий вид допомоги на дітей за програмою «Дитина не одна». Ідеться про дітей, які залишились без батьків, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Гроші отримуватимуть особи, які тимчасово взяли таких дітей до себе. Залежно від віку дитини розмір виплат становитиме від 6407 грн до 8000 гривень. Якщо дитина має інвалідність — від 8970 грн до 11190 грн. 

У квітні 2024 року було заплановано підвищення тарифів для постачальників холодної води у містах України, яке хочуть зробити у 2 етапи: з 1 квітня та 1 липня. Утім, рішення про збільшення тарифів на воду ще не ухвалили, і відтак наразі достеменно невідомо, наскільки вони підвищаться.    

Ще у серпні 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, який встановлює мораторій на підвищення цін (тарифів) на ринку природного газу та у сфері теплопостачання. Зокрема, він забороняє підвищувати ціни на послуги з розподілу природного газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), та постачання гарячої води.

Також, за заявою НКРЕКП, наразі не ведеться робота щодо змін чинних тарифів на електричну енергію для побутових споживачів. Немає офіційних повідомлень про подорожчання інших комунальних послуг. 

Щодо скорочення майже всіх соціальних виплат, то Голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха 12 лютого 2024 року заявив, що, можливо, в умовах дефіциту бюджету та зниження допомоги вони будуть переглядатися. Водночас про скасування всіх виплат не йдеться. Жодних інших офіційних заяв щодо цього не було.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний