НЕПРАВДА: Кабмін продовжив виплати грошової підтримки в розмірі 6500 грн

НЕПРАВДА: Кабмін продовжив виплати грошової підтримки в розмірі 6500 грн

27 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
3387

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 21 липня 2022 року в мережі поширюють інформацію, ніби Кабмін продовжив виплати українцям у розмірі 6500 грн. «Офіційно! НБУ назвав причину, чому НЕ прийшли кошти 6 500 грн тим, хто залишився без роботи через війну, або сплатили податок за 4 квартал. ПриватБанк, ОщадБанк, Монобанк та інші будуть сплачувати кошти. Як тепер подати заяву та коли будуть сплачувати, дізнавайтеся за посиланням». — йдеться у дописах. Автори дають посилання на телеграм-канал, де нібито є детальніша інформація. 

Скриншот допису

Однак це — неправда. Термін подання заявок на отримання грошової допомоги від держави в розмірі 6500 грн завершився 31 березня, після цього Кабмін не продовжив термін дії прийняття заявок. 

Грошову допомогу в рамках Програми «єПідтримка» у розмірі 6500 грн почали виплачувати 8 березня 2022 року. Допомогу могли отримати наймані працівники, за яких сплачується ЄСВ, та ФОП усіх груп. Отримати виплату могли жителі тих областей, де на момент затвердження програми виплати велися бойові дії: Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Житомирської, Одеської, Волинської, Дніпропетровської, Київської та міста Києва.

31 березня 2022 року надання послуги зупинили. Подати заявку на допомогу у 6500 грн в рамках програми «єПідтримка» можна було до цієї дати, після цього Кабмін не заявляв про продовження надання грошової допомоги. 

7 липня 2022 року Денис Шмигаль повідомив про повну реалізацію грошової допомоги в розмірі 6500 грн. За його словами, допомогу отримали майже 5 млн громадян, фінальна сума всіх виплат склала близько 31 млрд грн. У дописі також стверджують, що деякі громадяни не змогли отримати допомогу, однак Денис Шмигаль заявив, що всі, хто подавався на виплату в розмірі 6500 грн, її отримали. 

Автори дописів також дають посилання на телеграм-канал, де начебто є детальніша інформація. Однак посилання веде на закритий канал, отримати доступ до якого можна тільки за запитом. Так автори дописів збільшують кількість підписників телеграм-каналів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний