НЕПРАВДА: Кабмін пропонує примусове відселення росіян | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Кабмін пропонує примусове відселення росіян

26 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
727

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що Кабінет міністрів подав законопроєкт про примусове відселення громадян Росії, які перебувають на території України, для захисту її національних інтересів. Виявляти росіян начебто повинна Служба безпеки, а займатися відселенням – Збройні сили.

Проте це – неправда, і ось чому.

Законопроєкт №4327, про який говорять, дійсно є, однак в ньому не йдеться про відселення конкретно росіян. Суть цієї пропозиції Кабміну – визначити повноваження та завдання державних органів щодо поводження з військовополоненими та інтернованими особами, які є загрозою для національної безпеки і які є громадянами держави, яка загрожує нападом або здійснює агресію проти України.

Інтерновані особи – це громадяни держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України, яких примусово поселили у визначених місцях, якщо це є абсолютно необхідним для забезпечення національної безпеки України.

Зробивши це, Україна адаптує у національне законодавство взяті ще у 2006 році міжнародні зобов’язання. Тоді Україна зняла застереження до окремих статей Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний