НЕПРАВДА: Капітаном корабля, який врізався у міст в Балтиморі, був громадянин України

НЕПРАВДА: Капітаном корабля, який врізався у міст в Балтиморі, був громадянин України

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
254

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали вкотре намагаються звинуватити Україну у світових бідах. Цього разу вони заявляють, нібито капітаном корабля, який врізався у міст в американському Балтиморі, був громадянин України. Свою інформацію росіяни підтверджують скриншотами картки капітана на сайті BalticShipping. 

Це — неправда. Обидва капітани судна Dali, яке врізалося у міст, були громадянами США. Тоді як українець керував цим контейнеровозом у 2016 році. 

Скриншот публікації

26 березня 2024 року контейнеровоз Dali, який ходить під прапором Сінгапуру, врізався в автомобільний міст Френсіса Скотта Кі в Балтиморі. Судно йшло з Балтимора до Коломбо на Шрі-Ланці, а під час проходження мосту втратило керування. Однак зіткнення не було навмисним, а сталося випадково, про що повідомив Президент США Джо Байден. Експерти в морській галузі кажуть, що ймовірною причиною зіткнення могла бути помилка членів екіпажу або несправність механізмів керування судна. 

На сторінці BalticShipping, скриншот з якої поширюють росіяни, вже видалили картку українця. Проте його анкета збереглася в архіві, який показує, що раніше громадянина України з ID: 33401 справді позначили капітаном контейнеровоза Dali. 

Водночас українець не керував цим судном під час зіткнення. Це доводять скриншоти із хронологією виходів судна у море, які зробив фактчекер BBC Шаян Сардарізаде до того, як з сайту BalticShipping видалили анкету українця. На фото можна побачити, що громадянин України з ID: 33401 керував контейнеровозом Dali з березня до липня 2016 року. Після чого інформація про капітанів судна на сайті BalticShipping більше не оновлювалася.

Хронологія виходів судна у море, яким керував громадянин України з ID: 33401. Джерело: фактчекер BBC Шаян Сардарізаде

Щобільше, судноплавна компанія Synergy Marine Group, яка керує судном Dali, повідомила, що на борту було 22 члени екіпажу, усі з них — індійці за походженням. Також компанія підтвердила незалежним фактчекерам з Associated Press, що обидва капітани контейнеровоза були громадянами США.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний