НЕПРАВДА: Кількість випадків аутизму зростає через вакцинацію | VoxUkraine
Beta

НЕПРАВДА: Кількість випадків аутизму зростає через вакцинацію

27 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
668

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про збільшення кількості випадків аутизму, починаючи з 1970 року. Причиною цього автори дописів називають вакцинацію.

Проте, це не так.

Вакцини не спричиняють аутизм. Це ми пояснювали тут.

Дані про кількість випадків аутизму наведені правильно. Проте, збільшення випадків аутизму відбулося не через вакцинацію, а через покращення діагностики виявлення розладу аутичного спектру та розширення критеріїв. 

Іншою причиною збільшення зареєстрованих випадків розладів аутичного спектру є «заміна діагнозу». Раніше дітей з аутизмом приписували до інших категорій, наприклад, до тих, у кого порушення розумового розвитку (intellectual disability).

Крім цього, до факторів, за яких зростає кількість виявлення аутичних розладів, відносять збільшення обізнаності про аутизм через ЗМІ, покращення підготовки лікарів та більша доступність засобів скринінгу та діагностики для виявлення розладів аутичного спектру.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний