НЕПРАВДА: Китайці інвестують в Одесу, щоб збирати ядерні відходи з усієї Європи | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Китайці інвестують в Одесу, щоб збирати ядерні відходи з усієї Європи

10 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
818

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про те, що китайці збираються інвестувати в Одеський порт і відкрити сортувальний пункт для ядерних відходів з усієї Європи, а згодом і світу. На чолі цього проєкту з китайського боку начебто стоїть Лі Сунь Цзян. І він вже начебто зустрічався і з Зеленським, і з Трухановим, які підтримують реалізацію проєкту.

Утім, усе це вигадка.

Закон забороняє перевезення на територію України радіоактивних відходів з територій інших держав. Виняток – відходи, які утворилися внаслідок послуг, які інша держава надала Україні, якщо угода передбачає перевезення таких відходів на територію України. Тому ядерні відходи інших країн в Україну ввозити заборонено.

У подібних новинах часто використовують фото представника Китаю із Володимиром Зеленським або Геннадієм Трухановим. 

Фото з Геннадієм Трухановим, яке використовують у фейках.

Фото із Володимиром Зеленським, яке використовують у фейках.

 

Фото із Зеленським зроблено 19 липня 2019 року під час зустрічі президента з представниками ділових кіл Китаю – у пресрелізі про жодні інвестиції в ядерну сферу не згадують. Фото із Трухановим зроблено ще у 2018 році. Тоді в Одесу приїжджала китайська делегація, утім жодних повідомлень про будь-який ядерний проєкт теж не було.

До того ж, китайського представника на фото звати Хе Чженьвей, а не Лі Сунь Цзян. Хе Чженьвей – це генеральний секретар Китайської Асоціації розвитку підприємств за кордоном (CODA).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний