НЕПРАВДА: Колона БМП Bradley та бронемашин HMMWV прямує у бік Бахмута

НЕПРАВДА: Колона БМП Bradley та бронемашин HMMWV прямує у бік Бахмута

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
560

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських каналах поширюють фото з колоною військової техніки та стверджують, що на ньому зображений рух колони БМП Bradley та бронемашин HMMWV у бік Бахмута.

Проте це — неправда. БМП Bradley ще немає в Україні, на фото, ймовірно, навчання українських військових на західній техніці.

Скриншот допису

За допомогою зворотного пошуку зображення нам не вдалося знайти оригінал фото. Тому ми вирішили пошукати схожі фото або відео у каналах, присвячених військовій тематиці. Одним із таких джерел став телеграм-канал «Бавовна», який належить українському блогеру та волонтеру Ігорю Лаченкову. 

7 березня на цьому каналі опублікували 3 відео, на яких нібито показано навчання на західних полігонах на БМП Bradley, бронемашинах HMMWV та Kirpi. Автори каналу вказали першоджерело: відео 6 березня опублікував користувач TikTok @chausuperstar. Утім, уже 7 березня він видалив свій акаунт. 

Відео, опубліковане у TikTok 6 березня

Користувач так описав відео: «Будь-яка техніка потребує спеціалістів, щоб нею вміло керувати! На сьогоднішній день можна впевнено сказати, що наші воїни — широкопрофільні спеціалісти».

Неможливо встановити, хто є автором відео з технікою та де його зняли. Проте навряд чи його знімали в зоні бойових дій. По-перше, не вся згадана техніка перебуває в Україні: якщо бронемашини Kirpi та HMMWV давно вже на озброєнні ЗСУ, то про появу БМП Bradley в Україні ще не було повідомлень. 27 лютого перший батальйон ЗСУ завершив навчання на БМП Bradley в Німеччині, але не було згадок точних термінів їхньої відправки в Україну.

По-друге, військові машини на відео пересуваються в щільній та довгій колоні, що є вкрай небезпечним в умовах ворожого артилерійського обстрілу, як-от поблизу Бахмута. Найімовірніше, техніку справді зняли на навчальному полігоні або в іншій безпечній зоні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний