НЕПРАВДА: Командир 123-ї бригади ТрО віддав наказ про створення мобільних крематоріїв

НЕПРАВДА: Командир 123-ї бригади ТрО віддав наказ про створення мобільних крематоріїв

4 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
836

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа опублікували фото нібито наказу командира 123-ї бригади ТрО про створення мобільних крематоріїв. Причиною такого розпорядження в «документі» вказана велика кількість втрат зі сторони України та переповнені морги.

Документ несправжній. У ньому допущені помилки, код ЄДРПОУ на печатці не належить даній військовій частині, а сам «документ» містить ознаки редагування. 

Скриншот допису

Для початку ми перевірили «документ» на наявність помилок. Так, у тексті вказано «сроком на 5 діб», коли правильно буде «строком на 5 діб». Також ім’я командира вказано неправильно відповідно до останніх вимог оформлення офіційної документації. Так, правильно буде не «Р. Токаренко», а «Роман ТОКАРЕНКО». 

Також варто звернути увагу, що 123-а бригада ТрО — кадроване формування військ територіальної оборони України у Миколаївській області. Тому наказ мав би видаватися у Миколаєві, а не Херсоні. Публічних повідомлень про передислокацію командування не було. 

Також варто звернути увагу на печатку військової частини. Код ЄДРПОУ «07849800», який на ній вказаний, не належить даній військовій частині. Організації з таким кодом взагалі не існує. 

Саму печатку ми перевірили за допомогою плагіну «InVid». У ньому є інструмент «ELA»   (Error Level Analysis), який показує додані або змінені елементи на фото через різницю у кольорі. У нашому випадку на фейковому документі є ознаки, що печатку додали у фоторедакторі. Також на фото помітно, як текст знаходиться над печаткою, а має бути під нею. 

Скриншот документа після ELA

Скриншот документа

Також 123-а бригада ТрО на своїй офіційній фейсбук-сторінці заявила, що даний документ — це чергове ІПСО російської пропаганди.   

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний