НЕПРАВДА: Компанія Google на честь свого дня народження запустила doodle у стилі російського прапора

НЕПРАВДА: Компанія Google на честь свого дня народження запустила doodle у стилі російського прапора

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
113

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, де нібито компанія Google на честь свого 25-річчя у 2023 році запустила doodle у вигляді прапору рф. Після скарг від українців його видалили, але у росіян начебто залишились архівні відео.

На свій день народження Google не запускав анімації у вигляді російського прапора. Doodle мав зовсім інший вигляд та символізував 25-річчя компанії.  

Скриншот допису

Doodle — це створені на основі логотипа Google картинки та анімації. Вони з’являються на головній сторінці пошуку й присвячені різним святам, річницям і подіям.

За ключовими словами ми знайшли архів, де зберігаються всі створені doodles. До святкування 25-річчня компанії Google використали зовсім іншу анімацію, ніж показана на відео, і вона не була присвячена росії. Крім цього, цей doodle не демонстрували на території України та рф. Проте в одному з фейкових відео пошук у браузері відбувається з Нідерландів (або таке позначення з’явилося через використання VPN), де справжня святкова анімація відображалася. Тому doodle мав би бути мати зовсім іншим. 

Справжній doodle до 25-річчя Google

Фейковий doodle

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний