НЕПРАВДА: Компрометуючі фото та відео Рустема Умєрова

НЕПРАВДА: Компрометуючі фото та відео Рустема Умєрова

21 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
637

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють компрометуючі фото та відео нібито нового міністра оборони України Рустема Умєрова. 

Це неправда. За допомогою пошуку через сайти «Search4faces» та «PimEyes» нам вдалося з’ясувати, що на відео не Рустем Умєров, а росіянин Давид Касаєв.

Скриншот допису

Для початку ми використали сайт «Search4faces». На ньому можна знайти фото,  опубліковані в російських соцмережах «ВКонтакте» та «Одноклассники». «Search4faces» дозволив нам знайти чоловіка, який дуже схожий на людину з відео. У ВК це акаунт користувача з ім’ям «Давид Касаев». Проте ми продовжили пошук у «Однокласниках». Там нам вдалося знайти обліковий запис із тим же Давидом Касаєвим, який сфотографувався на такому самому фоні, як у несправжнього «Умєрова» з російського пропагандистського посту. Тому виходить, що фейковий Умєров — це росіянин Давід Касаєв.  

Зліва — фейковий Умєров. Справа — фото зі сторінки «Одноклассники» Давида Касаева

На сторінці у Давида Касаєва написано, що він проживає в місті Ашдод, Ізраїль. Хоча за допомогою сайту «PimEyes» ми знайшли його фото на сайті знайомств, де місце проживання вказано Сочі, росія. Те, що на сайті знайомств той самий Касаєв з «Однокласників», вказують його обличчя та одяг. Ще ми знайшли кілька його сторінок в «Однокласниках» (тут, тут, тут і тут), серед яких місцем проживання також вказане Сочі.   

Зліва — фото зі сторінки Касаєва. Справа — фото зі сайту знайомств. 

Також деякі телеграм-канали вказували, що відео та фото з нібито Рустемом Умєровим були зняті набагато раніше. Проте, якщо порівняти, наприклад, фото 12-річної давнини справжнього Умєрова та опубліковані росіянами файли, то помітимо різницю. Справжній Умєров має трохи іншу зачіску та форму брів. 

Зліва — фейковий Умєров. Справа — фото справжнього Умєрова 2012 року. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний