НЕПРАВДА: Коробки з-під бананів під час поховання доводять, що пандемії немає
Beta

НЕПРАВДА: Коробки з-під бананів під час поховання доводять, що пандемії немає

22 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
286

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото з коментарем, у якому висміюється фальшиве поховання під час пандемії у коробках з-під бананів, які накриті іранськими прапорами.

Фотографія, яку поширюють у мережі

І хоча фото зробили під час пандемії, на ньому зображено НЕ поховання жертв COVID-19. Раніше це фото коментували незалежні фактчекери з 15min, Delfi, Correctiv, AFP (тут і тут). 

Фотографію зробили в січні 2021 року під час вшанування пам’яті іранського генерала Касема Сулеймані. Він загинув 3 січня 2020 року у Багдаді внаслідок авіаудару США, який провели за наказом тодішнього президента Дональда Трампа. Смерть Сулеймані не пов’язана з пандемією коронавірусу.

Касем Сулеймані очолював Сили «Кудс», елітний військовий підрозділ Ірану для операцій за кордоном. Сулеймані координував допомогу дружнім до Ірану урядам та озброєним групам, наприклад, Хамас, Хезболла, Ісламський джихад — їх багато західних країн, у тому числі США, визнає терористичними організаціями. 

Оскільки заходи зі вшанування пам’яті проводили під час пандемії, учасники були в масках. Маски є обов’язковими в громадських місцях у Ірані з липня 2020 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний