НЕПРАВДА: Коронавірус – це афера, яка не має наукового підтвердження | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Коронавірус – це афера, яка не має наукового підтвердження

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2710

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що коронавірус — це афера. Автори дописів додають, що пандемія не має наукового підтвердження, маски не лише не допомагають, а й шкодять.

Проте, усе це — неправда.

1. Пандемія нового коронавірусу реальна. 

Станом на 20 червня у світі було зареєстровано 8,5 млн інфікованих та 456 тисяч померлих осіб, на 9 липня – 11,8 млн і 545 тисяч відповідно, на 14 липня – майже 13 млн і 570 тисяч відповідно. Станом на дату публікації матеріалу (17 липня) у світі 13,4 млн інфікованих та 580 тисяч померлих. 

Як зростала кількість хворих осіб на COVID-19 та летальних випадків можна прослідкувати тут.

2. Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Це підтверджують і новіші дослідження зразків нового коронавірусу. Швидке поширення вірусу стало причиною глобальної пандемії.

3. Небезпека нового коронавірусу полягає насамперед у рівні його заразності та відсутності ефективного лікування. Показник R0, що показує заразність вірусу, для SARS-CoV-2 значно вищий, ніж при звичайних ГРЗ (для сезонного грипу цей показник складає 1,3; для нового коронавірусу – 1,4-2,5). 

Більш заразний вірус при відсутності вакцини та ефективних засобів лікування і профілактики схильний поширюватися масово і неконтрольовано, швидко перевантажуючи систему охорони здоров’я та перетворюючи навіть маленький відсоток смертності на значну кількість жертв.

4. SARS-CoV-2 – це новий коронавірус.  Загалом коронавірусів майже пів сотні — і 7 з них людські. Про це ми писали раніше.

Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США публікував світлини з-під мікроскопу із зображенням нового коронавірусу SARS-CoV-2. Наразі вони у відкритому доступі
5. Маски не є небезпечними для здоров’я. Натомість вони захищають від коронавірусу та допомагають уповільнити його поширення. Про це ми раніше писали тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний