НЕПРАВДА: Коронавірус – це обман, а маски шкодять – Колдвелл | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Коронавірус – це обман, а маски шкодять – Колдвелл

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
24 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
1520

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється відео, де доктор Леонард Колдвелл розказує про глобальний обман, нестрашний коронавірус та надзвичайну шкоду масок. Ми вже перевіряли одне з відео Колдвелла і виявили там низку неправдивих тез, які повторюють і в новому відео.

Спростовуємо нові неправдиві тези Колдвелла.

У Білла Гейтса є патент на коронавірус, тому це доказ того, що він його створив.

Інститут Пірбрайта, яким володіє Білл Гейтс, з 2018 року має патент на використання коронавірусу, який вражає курей, однак на будь-які зразки чи складові нового коронавірусу SARS-CoV-2 патенту немає.

Інститут спеціалізується на вивченні тваринних вірусів та захворювань і використовує ослаблену версію коронавірусу, що вражає птахів, для потенційного використання у якості вакцини. Про це незалежним фактчекерам з USA Today розповів представник Інституту.

Коронавіруси – це ціла група вірусів. Коронавірусів у світі виявили майже пів сотні, 7 з них людські. Тому не дивно, що різні інститути, у тому числі й Інститут Пірбрайта, мають зразки різних типів коронавірусу і вивчають його.

Наукові докази свідчать, що новий коронавірус SARS-CoV-2 має природне походження. У той час, як наукових доказів його штучного походження немає.

Вірус не живе поза організмом і не нападає на людей, тому не потрібно дотримуватись соціальної дистанції.

Соціальна дистанція потрібна для того, щоб уповільнити поширення вірусу та зменшити кількість інфікованих, оскільки зараження може відбутися від безсимптомних носіїв інфекції або тих, хто перебуває на досимптомнії стадії захворювання. Переважно, новий коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Саме тому у ВООЗ закликають зберігати соціальну дистанцію, щоб зменшити поширення вірусу.

Детальніше про важливість соціального дистанціювання ми писали тут.

Коронавірус не новий, він є в організмі кожної людини.

Коронавіруси – це ціла група вірусів. Їх об’єднує зовнішній вигляд – візуально вони схожі на корону та мають схожий хімічний склад. Коронавірусів у світі виявили майже пів сотні, 7 з них людські.

COVID-19 – нове захворювання, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2. Наразі не існує ні ефективних ліків, ні засобів профілактики коронавірусу.

Планується обов’язкова масова вакцинація від вірусу.

Вакцини від нового коронавірусу ще не існує. І навіть попри мобілізацію усієї фармакологічної галузі, експерти прогнозують появу вакцини щонайменше через рік. Наразі немає жодних підстав стверджувати, що вакцинація буде масовою та примусовою. 

Утім, якщо вакцина буде розроблена, швидше за все, міжнародні та урядові організації у сфері охорони здоров’я радитимуть вакцинуватися, оскільки це найбільш надійний спосіб стримати неконтрольоване поширення вірусних та бактеріальних хвороб. У той час, коли навіть формування антитіл у людей, що перехворіли COVID-19, не гарантує імунітету.

Обмежувальні заходи непотрібні, приклад тому Швеція, яка не робила нічого проти вірусу.

Коли у Швеції кількість хворих перейшла межу близько 8 хворих на 100 тисяч жителів, уряд змінив підхід до тестування, що тепер обмежується виявленням захворювання у групах ризику та серед тих, хто вже перебуває у лікарнях. Тому статистика захворюваності у Швеції не відображає реальної ситуації і її не варто використовувати для порівнянь. 

Детальніше про досвід Швеції у боротьбі з коронавірусом ми писали тут.

Білл Гейтс хоче знищити 7 млрд людей.

Ми вже неодноразово спростовували цей фейк. У одному з виступів Білл Гейтс заявляв про важливість зниження темпів приросту населення, а не зменшення його кількості.

У бідних країнах розміри родин і темпи приросту населення є значно вищими, ніж у розвинених. Через високу смертність (зокрема дитячу), відсутність якісних систем соціального захисту людей похилого віку і значну потребу у фізичній праці, жінки у бідних країнах народжують більше дітей. У такий спосіб люди збільшують ймовірність, що діти виживуть, будуть підтримувати батьків у старості і працюватимуть для забезпечення родини. Проблема в тому, що швидке зростання населення за відсутності достатніх темпів зростання економіки, веде до подальшого зниження добробуту. 

В той же час, підвищення рівня життя і зниження смертності в результаті вакцинації та широкого забезпечення медичними послугами, веде до зниження темпів приросту населення. Саме це Гейтс і має на увазі.

Ті, хто хворів грипом, мають позитивні результати тесту на COVID-19.

Це твердження вже спростовували незалежні фактчекери з Factcheck.org.

ПЛР-тести при ідентифікації нового коронавірусу визначають наявність РНК SARS-CoV-2 в організмі людини, які є унікальними саме для цього коронавірусу і не містяться у вірусі грипу. Тому той факт, що людина хворіла грипом не призводить до позитивного результату на SARS-CoV-2.

Прес-секретар Управління з продовольства і медикаментів США також повідомив Factcheck.org, що тести на SARS-Cov-2 перевіряють на перехресну реакцію з вірусом грипу або антитілами до грипу. На сьогоднішній день впливу антитіл грипу на результати тестів не виявлено.

Разом з вакциною від коронавірусу будуть вводити мікрочипи.

Інформація про введення мікрочипів через вакцинацію не підкріплена жодними аргументами.Такі тези вже не раз спростовували іноземні незалежні фактчекери та світові ЗМІ

Походження цього фейку прослідковують з неправильного цитування засновника компанії Microsoft Білла Гейтса. Відповідаючи на запитання користувачів на платформі «Reddit» про те, як зміниться бізнес через карантин, Гейтс написав: «Врешті-решт у нас можуть з’явитися цифрові сертифікати, які показуватимуть, хто одужав або пройшов тест. Або ж, коли з’явиться вакцина, хто її отримав». Згодом ЗМІ почали поширювати перекручене трактування його слів, вказуючи, що Білл Гейтс використовуватиме «мікрочипи», аби «боротися з коронавірусом». 

Планується ліквідація готівки.

Розрахунок готівкою ніхто не ліквідовував і не заявляв про такі наміри. Натомість, у ВООЗ лише радять ретельно мити руки після контакту з банкнотами чи монетами та зазначають, що немає підтверджень, що вірус може передаватись таким шляхом.

Тестам не можна довіряти, це підтвердив приклад Танзанії.

Як повідомляє BBC, за ініціативою президента Танзанії до лабораторії направили деякі підставні зразки – наприклад, відібрані з птахи і кози, – яким приписали людські імена. Результати виявилися позитивними.

Попередні звинувачення лунають в сторону виробника тестів, які спростовує місцевий Центр контролю захворювань. У країні зараз триває розслідування цього випадку.

Тому некоректні результати досліджень в одній країні не означає, що довіряти не можна усім ПЛР-тестам.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний